Powiązane artykuły

42 komentarzy do “IX sesja Rady Powiatu

 1. N.

  Wielkie brawa dla Pani Wioletty Tomaszewskiej-Walc !!! Szacun !!! Dobrze zauważone przez Pana Mieruńskiego – władze powiatowe z wice-starostą Ciołkiem na czele – odkąd ten pan rządzi nie mają wizji na rozwój powiatu gołdapskiego i nie potrafią współpracować z mieszkańcami, ani z władzami gminy Gołdap, Banie Maz. i Dubeninki. Pozorne ruchy, nie przynoszące efektów i dbałość o lansik. Była jakaś nadzieja, że coś się zmieni ale jak widać nic się nie zmieniło. Żadnych pomysłów na szpital, rozwój szkół średnich. Jak radna z PiS-u wytłumaczy się swoim wyborcom, że co innego obiecała, a co innego robi? Podobały mi się wystąpienia mieszkańców i tej pani przyjezdnej.

  1. Jan

   Pytanie, kto zrobił dla szpitala więcej w poprzednich kadencjach? Grenda, Kowalczuk, Kozioł? Miała przecie powstać fundacja, a grupa nadgorliwych i „konstruktywnych” sprowadziła telewizję:-) Ci zrobili najwięcej dla szpitala:-)

  2. Julian

   Do redakcji. Proszę mi powiedzieć jak to się dzieje, że w ciągu kilku minut przybywa kilkadziesiąt łapek w dół? To wygląda na manipulację.Czy to za pozwoleniem sprzyjającej redakcji?

   1. Nie wiem, nie obserwowałem tego. Choć każdy kto choć trochę zajmuje się portalami wie, że po jakimś czasie każdą barierę można przekroczyć. Chociaż widzę, że niedawno moderowany komentarz Jana podejrzanie dużo „łyknął” w krótkim czasie negatywnych kliknięć:-)

 2. Maria

  A czemu panowie zamilkli? Ja rozumiem traumę pana wicestarosty, ale p. Kuskowski, p. Szablak czy pan z zarządu nie mieli nic do powiedzenia i wystawili panie na pierwszy front?

  1. też Marek

   Jeden pan się odezwał – pan Miros, ale jak już powiedział to powiedział. Chyba pan były burmistrz w słabej formie, nie mam pojęcia czemu miało służyć wyliczanie ulic w mieście i kpiąco-obrażające stwierdzenie że obwodnica Gołdapi powinna przechodzić przez Obwód Kaliningradzki. Dobrze że się przyznał że ul. 1-go Maja i Zatorowa to jego pomysł, wiadomo kto za tym stoi. A z drugiej strony rada powiatu w obecnym kształcie powinna jak najszybciej zakończyć swoją działalność.

 3. Naiwny

  Niestety wykazalem się wielką naiwnością. Liczyłem że Panią Starostę stać będzie na odrobinę niezależności i samodzielnosci. Niestety pozwoliła grupie facetów na stworzenie kliki, która bezrefleksyjnie wykonuje wszystkie polecenia. Bo przecież najważniejsze to stołki i apanaze. Na poprzedniej sesji podzielono stołki dla swoich i podniesiono diety, tym co „nie nasi” -obniżono i pozbawiono stanowisk. Następnie, wszystkim pan Ciolek zasygnalizowal -„mordy w kubeł i robić co wam każe”. Pani Starosto zastanawiam się, ak się Pani czuje patrząc w lustro

  1. Man

   Proszę wyjaśnić co się stało w kwestii diet. Co to za zarzuty? Kto i ile zyskał i kto i ile stracił?

   1. Zainteresowany

    Ekipa wicestarosty odwołała z funkcji wiceprzewodniczących rady – „nie swoich” i obcięła „nie swoim” diety do 100 zł za miesiąc. Gdzie „swoim” podniosła do 900 zł za miesiąc. Mowa tu o szeregowych radnych. Gdyż np. członkowie zarządu mają 1600 zł za miesiąc- „swoi”, a tylko tacy tam są.

    1. Bogdan

     Proszę żeby ktoś kompetentny potwierdził następujące zdanie: Tak, szeregowy radny w Radzie Powiatu otrzymuje obecnie dietę w wysokości 100 zł za miesiąc.

     1. Bogdan

      Nikt nie potwierdzi? to może nie jest tak jak tu np „Zainteresowany” pisze? Chciałbym poznać prawdę ale od osoby kompetentnej, np. od pani skarbnik Powiatu podpisującej się własnym imieniem i nazwiskiem.

     2. CA

      Napisz wniosek o informacje publiczną lub znajdź uchwałę na bip-ie.

 4. BW

  🙁 brak słów, żenada 🙁 Tak bardzo wierzyłam, że Pani Starosta będzie samodzielna, że nie da się sterować wicestaroście. Myślałam że będzie zmiana na lepsze i racjonalność. A tu widzę „układ” zarządzany z tylnego siedzenia przez Wicestarostę. Wypowiedź Pani Starosty podczas sesji żenująca, bez racjonalnych argumentów i merytoryki. Zachowanie i wypowiedź Pani przewodniczacej rady to gorzej niż żenująca.Pani przewodnicząca na sesji mówi do mieszkańców że zwoła posiedzenie i ich nie poinformuje o spotkaniu za to że rozmawiają na obecnej sesji 🙁 Brak zrozumienia dla kogo tam państwo jesteście, ja mam wrażenie że tylko dla siebie na pewno nie dla ludzi. Kobiety dały się osączyć i sterować pod czyjeś widzi misie.

  1. Anna Falińska

   Pani Zyto, posiada Pani nieprawdziwe informacje na temat mojej osoby, gdyż nigdy nie pracowałam w Urzędzie Miejskim jako sprzątaczka, lecz jako kasjer w kasie Urzędu Miejskiego ( jako absolwent wydziału Prawa Administracyjnego), a to subtelna różnica.
   Bardzo szanuję pracę Pań sprzątających, uważam że żadna uczciwa praca nie hańbi, a wręcz przeciwnie – praca Pań lub Panów Sprzątających jest niezmiernie ważna i potrzebna. Pozdrawiam Wszystkie osoby pracujące fizycznie.

 5. MAREK

  A cóż to się stało z panem Kuskowskim taki mądry, elokwentny, sprawiedliwy i wrażliwy na krzywdę prostego człowieka. Taka świetlana kariera się przed nim otwiera. A tu jakoś cichy, mrukliwy nie walczy jak lew o dobro krzywdzonych mieszkańców, mimo że w kampanii wyborczej zapewniał że zwykli ludzie są dla niego najważniejsi. Mimo, że wcześniej w komisji zagłosował za petycją. Skąd t a taka zmiana. Jestem poważnie zaniepokojony.

  1. :-(

   Pan Radny Marek K liczył że zostanie Starosta dlatego zapewniał. Teraz przeczeka 5 latek i w następnej kadencji otrzyma wymarzony cel.

 6. POCIĄG GOŁDAP

  Chyba coraz więcej ludzi w naszytym mieście i powiecie dochodzi do refleksji, że zarówno Pan Ciołek i jego ekipa w powiecie (bo o Pani staroście nie mówię oddzielnie, gdyż, jak już wielu to postrzega, niestety Pani Marzena stała się częścią ekipy Pana Ciołka) oraz Pan Luto i jego ekipa w mieście i gminie – prowadzą naszych mieszkańców i nasze miasto dokładnie – donikąd. Można albo bezmyślnie godzić się na to, albo tak, jak Pani Wioleta – brać sprawy Gołdapian twardo i odważnie we własne ręce. A tamtym Panom – powiedzmy czem prędzej – dziękujemy, pociąg o nazwie Gołdap odjechał bez was Panowie pogranicznicy….

 7. Natalia

  Że smutkiem obejrzałam sesje. Myślałam, że głosowanie będzie tylko formalnościa. Ze przyzwoicie ludzie za których część z państwa miałam nie pozostaną obojętni na głos około 8% mieszkańców miasta. Niestety znowu się zawiodłam. Pytam państwa. Było warto??? Ciężar srebrnikow do udzwigniecia? Wstyd. Pani Wioleto. Brawa to za mało. Jako jedyna czyta Pani przepisy i mam wrażenie że jako jedna z nielicznych rozumie Pani komu powinna służyć rada. Pani przewodnicząca po raz kolejny pokazała brak kompetencji i taktu! Pani przewodnicząca. Pani troska o pieniądze na dokumentację jest niezrozumiała. Bo skoro to są moje pieniądze to dlaczego nie mogą być wydane na moją dokumentację?? A gdyby zrobić tak jak sugerują mieszkańcy a cała energię zużyć na jakiś inny fajny pomysł dla miasta i powiatu?? Czy naprawdę radni muszą zaspokajać chore ambicje dwóch czy trzech osób??? Bo przeciez tu tylko o ambicje chodzi. Jestem całym sercem za mieszkańcami. Radni powiatowi. Jak długo jeszcze będziemy się za Was wstydzić?????

 8. xyz

  Pani Stawosta jest „u steru” od kilku miesięcy zaledwie, a wy chcecie żeby była tak bardzo samodzielna? Burmistrz uczy się piąty rok, jak widać z miernym skutkiem. Dajcie Kobiecia chć rok na zapoznanie się z obowiązkami i procedurami, dopiero potem wymagaj ie. Pani Marzanna nie jest osobą, którą da się sterować.

  1. AB

   Pani Marzena była radną powiatową 8 lat, zasiadając przy tym w zarządzie powiatu. Więc ile lat jest „u steru”? Przykro patrzeć i słuchać co Pani Marzena mówi i jak się zachowuje 🙁 Jest sterowana przez facetów, którzy zaspokajają swoje chore ambicje i tyle.

  2. Anonim

   Widać coś innego. Ktoś inny steruje,żałosne.

  3. ja

   Jak ktoś Ciebie zatrudnia, to będzie czekał rok, aż zapoznasz się ze swoimi obowiązkami??
   To MY jesteśmy pracodawcą tej kobiety, i teraz mamy przez rok czekać, aż ona „się nauczy”? Jeśli nie znała obowiązków starosty, to po co się godziła na objęcie tego stanowiska, dla pieniędzy?
   Poza tym ta pani od lat juz powinna wiedzieć, jak funkcjonuje samorząd… a przecież nie wie, więc szanse na to, że nauczy sie w kolejnym roku, są żadne.

 9. Jan

  Marzanna Wardziejewska kieruje powiatem od kilku miesięcy i trudno jest wymagać rewolucji. Błędów nie robi tylko ten kto nic nie robi. Na pewno nie należy do takich osób, które pozwalają się wodzić za nos. Każdy na jej miejscu miałby u nas na starcie podobne problemy. Roszczenia kolegów z tzw. koalicji, nawet tych, których dziś chwalicie. Każdy byłby uzależniony od jakiegoś układu. Koalicja to różne charaktery i różne ambicje. Najważniejsze żeby Andrzej Ciołek nareszcie zrozumiał, że to nie on zrobił komuś przysługę, ale że to jemu zrobiło się łaskę. Po tym karygodnym wydarzeniu na jego miejscu siedziałbym cicho.

  1. Cześć

   Może coś więcej na temat tych roszczeń. Podziel się Janie swoją wiedzą.

 10. Anonim

  Najlepsze to rezygnacja z funkcji.

 11. Anonim

  Też myślałam,że Pani Starosta będzie inna.

 12. Artur

  Skoro cała rada w nosie ma mieszkańców to może ja zmienmy? Przecież oni są tam dla nas. A zmiana ekipy zależy TYLKO od mieszkańców powiatu.

 13. Anonim

  Obejrzałem sesję i 2 sprawy najmocniej rzuciły mi się w oczy. Po pierwsze sterowalność pani Tomaszewskiej-Walc przez pana Mieruńskiego. Mówi tylko to co z nim uzgodniła i na co ma jego zgodę. Stąd co chwilę zerka w lewo i takie miejsce wśród radnych zajęła aby mieć z nim najlepszy kontakt wzrokowy. Nie ma własnego zdania i potrzebuje wciąż akceptacji patrona politycznego. Kiepskiego patrona ale to jest odrębny temat.
  Drugą kwestią jest manipulacja jakiej dokonuje od wielu miesięcy pan Mieruński. Okazało się na sesji, że pan Mieruński od jesieni 2018 r. nie zrobił nic aby skonsultować społecznie przebieg tzw. łącznika a ten forsowany przez niego i grupę ludzi przez niego zmanipulowanych okazuje się budzić nie mniejsze kontrowersje niż remont drogi na ul Kolejowej. Mało tego, pomimo posiadania pieniędzy na dokumentację nie został ogłoszony przetarg na nią, nie ma nawet skrawka papieru, który można nazwać oficjalnym dokumentem. Pan Mieruński jest ważnym radnym w Radzie Miejskiej, ma dużo możliwości. I nic! Tu chodzi oto by gonić króliczka a nie by go złapać.
  P.S. Żałuję, że pani Falińska przerwała wypowiedź panu Mieruńskiemu. W swojej wypowiedzi stosował manipulacje godną TVP. Chciałem usłyszeć do końca jak opanował idealnie ten człowiek język propagandy i szczucia jednych na drugich. Etat u pana Kurskiego panie Zbyszku pewny. Gratulacje
  P.S. P.S. W Dubeninkach obserwujemy tę całą polityczną szopkę. Decyzja o remoncie drogi nie leży w Gołdapi a w Olsztynie. Ale tam nikt na sesje się nie wybiera. Za to cierpimy my w Dubeninkach, Żytkiejmach. Pan Pasiuk, Mieruński, Kordjak mają ładne samochody, oni mogą poczekać na remont.

  1. Anonim

   Drogi Anonimie,
   nie znasz zapewne p. Tomaszewskiej-Walc, skoro posądzasz ją o sterowalność, jest ona ostatnią osobą , która zgodziła by się na coś takiego. A to co zaobserwowałeś na sesji to czysty przypadek lub po prostu zgadzanie się w niektórych kwestiach z tym co mówił p. Mieruński.

   1. Rozbawiony

    Tomaszewska i sterowallność…….. ktoś tu chyba odleciał na księżyc

  2. Ex friend

   Tomaszewska jest sterowana od dawna. W tej sprawie widać to wybitnie. Dotychczas myślałam, że tylko ja to widzę. A teraz mówi o tym wiele osób. Ale żeby przez Mieruńskiego czy Pasiuka? To w życiu bym nie pomyślała! Ha ha

   1. Kinia

    Ex friend uderz głową w ścianę morze mózg ci wróci lub to co po nim zostało.To że ty – panie radny powiatowy Marku jesteś sterowany to nie znaczy że inni też muszą być. Boli cię fakt że W. Tomaszewska – Walc ma własne zdanie i potrafi je stanowczo wypowiadać. Boli cię że Z.Mierunski mówi to co myśli. Nie akceptujesz faktu że Ci ludzie nie zniżają się do takiego poziomu jak ty. Oni myślą sami, nie ulegają i nie podporządkowują się wicestaroscie tak jak ty.

  3. MAREK

   Hura jest, odnalazł się, wrócił mój imiennik. Byłem już bardzo zaniepokojony brakiem komentarzy najbardziej przenikliwego obserwatora życia politycznego w Gołdapi, co ja mówię w całym powiecie gołdapskim a nawet zaryzykuję – w całym województwie. Już miałem za Kochanowskim zakrzyknąć parafrazując „Wielkieś mi uczynił pustki w domu moim” lecz ciężar spadł mi z serca. Teraz to ja będę już wiedział co o całej tej sprawie myśleć. Przestanę mieć rozterki i zacznę reprezentować wszem i wobec jedynie słuszną linię. Tylko czy Pan mieszka przy DW651 ja myślałem że w pobliżu DK65.

  4. Jan

   Anonimie mimo że ukrywasz się pod nikiem to i tak wszyscy wiedzą kim JESTEŚ. To Ty jesteś przewodniczącym komisji w powiecie, to Ty ją prowadziłeś przed sesją i to Twoja prawdziwa twarz, została pokazana ludziom. A tą Twoją twarz pokazała właśnie Wioletta Tomaszewska – Walc i Zbigniew Mieruński. Więc najlepsza obrona to atak i przypisanie cech tym ludziom, które Ty sam posiadasz, nie oni.

  5. Światło

   Sterowany to jest pan Marek radny powiatowy. Pani W.Tomaszewska-Walc nigdy nie była i nie będzie sterowana przez nikogo. Ta kobieta myśli sama. Nazywasz pana Z. Mierunskiego manipulantem, bo staje w obronie mniejszości. To ty mówiłeś że nie warto walczyć o garstkę ludzi. A gonić króliczka to ty chcesz. Jesteś przecież też ważnym radnym w radzie powiatu, pokaż co potrafisz. Przypominam że za ogłoszenie przetargu oraz wyznaczenie łącznika odpowiada Burmistrz, nie radny gdyż nie ma takich uprawnień i możliwości. Nie udawaj że tego nie rozumiesz, wiem że rozumiesz tylko że manipulujesz żeby ludzie myśleli tak jak ty tego chcesz. Pan Burmistrz mówił że przetarg na dniach zostanie ogłoszony.

   1. Fijodor

    „Pani W.Tomaszewska-Walc nigdy nie była i nie będzie sterowana przez nikogo.”. Dobrze. Zapamiętam. I zobaczę..

  6. Puk, puk to ja Twój mózg

   :-), :-), 🙂 🙂 chyba posikałem się że śmiechu:-) Pani Wioletto T-W proszę nie patrzeć w stronę Pana Zbigniewa M. Bo patroni polityczni, którzy siedzą po Pani prawej stronie są niedowartościowani. Proszę patrzeć tylko w ich stronę może wtedy wróci Pani kolegom z rady (AC, MK) humor, poczują, się dowartościowani i z nową werwą zaczną swoje manipulacje.

 14. Wdzięczna

  Jako mieszkanka gminy Dubeninki serdecznie dziękuję rozsądnym radnym, który działają dla dobra CAŁEGO powiatu.

 15. Z powiatu

  Szanowni Państwo, nieśmiało przypomnę, że powiat składa się z trzech gmin. Walczcie o łącznik to wasze prawo, rozwiązanie idealne, ale na dzień dzisiejszy oznacza blokadę modernizacji drogi DW 651. Przejedźcie się nią, zobaczcie jaką droga dojeżdżamy do pracy, szkoły itp. Już czas jakiś temu w czasie konsultacji społecznych był jasny sygnał – jeśli wciąż będziemy czegoś chcieć, zmieniać to musimy pamiętać, że jest wiele innych dróg do zrobienia. Nie wolno zapomnieć, że powiat to nie tylko miasto Gołdap. Ta inwestycja jest nam potrzebna. Róbmy drogę i szukajmy Finansów na budowę łącznika.

  1. Dron

   Dokładnie! Precz z manipulantami działającymi wyłącznie w imię własnych korzyści (wyborczych) ! Dlaczego ci manipulanci nie byli tak aktywni w czasie kiedy ogłoszono i kiedy trwały konsultacje społeczne w sprawie przebiegu drogi? Ano dlatego, że gdyby wtedy było wszystko ok to nie mieliby z czym pokazać się tuż przed ubiegłorocznymi wyborami .

   1. Anna

    Dron łżesz, gdy trwały konsultacje, zostało złożonych ponad 700 wniosków przeciw proponowanemu przebiegowi drogi DW651.

    1. Dron

     Nieprawda! Złożono je ale po konsultacjach!