Powiązane artykuły

24 komentarzy do “IX sesja Rady Powiatu

 1. N.

  Wielkie brawa dla Pani Wioletty Tomaszewskiej-Walc !!! Szacun !!! Dobrze zauważone przez Pana Mieruńskiego – władze powiatowe z wice-starostą Ciołkiem na czele – odkąd ten pan rządzi nie mają wizji na rozwój powiatu gołdapskiego i nie potrafią współpracować z mieszkańcami, ani z władzami gminy Gołdap, Banie Maz. i Dubeninki. Pozorne ruchy, nie przynoszące efektów i dbałość o lansik. Była jakaś nadzieja, że coś się zmieni ale jak widać nic się nie zmieniło. Żadnych pomysłów na szpital, rozwój szkół średnich. Jak radna z PiS-u wytłumaczy się swoim wyborcom, że co innego obiecała, a co innego robi? Podobały mi się wystąpienia mieszkańców i tej pani przyjezdnej.

   
  1. Jan

   Pytanie, kto zrobił dla szpitala więcej w poprzednich kadencjach? Grenda, Kowalczuk, Kozioł? Miała przecie powstać fundacja, a grupa nadgorliwych i „konstruktywnych” sprowadziła telewizję:-) Ci zrobili najwięcej dla szpitala:-)

    
  2. Julian

   Do redakcji. Proszę mi powiedzieć jak to się dzieje, że w ciągu kilku minut przybywa kilkadziesiąt łapek w dół? To wygląda na manipulację.Czy to za pozwoleniem sprzyjającej redakcji?

    
   1. Nie wiem, nie obserwowałem tego. Choć każdy kto choć trochę zajmuje się portalami wie, że po jakimś czasie każdą barierę można przekroczyć. Chociaż widzę, że niedawno moderowany komentarz Jana podejrzanie dużo „łyknął” w krótkim czasie negatywnych kliknięć:-)

     
 2. Maria

  A czemu panowie zamilkli? Ja rozumiem traumę pana wicestarosty, ale p. Kuskowski, p. Szablak czy pan z zarządu nie mieli nic do powiedzenia i wystawili panie na pierwszy front?

   
 3. Naiwny

  Niestety wykazalem się wielką naiwnością. Liczyłem że Panią Starostę stać będzie na odrobinę niezależności i samodzielnosci. Niestety pozwoliła grupie facetów na stworzenie kliki, która bezrefleksyjnie wykonuje wszystkie polecenia. Bo przecież najważniejsze to stołki i apanaze. Na poprzedniej sesji podzielono stołki dla swoich i podniesiono diety, tym co „nie nasi” -obniżono i pozbawiono stanowisk. Następnie, wszystkim pan Ciolek zasygnalizowal -„mordy w kubeł i robić co wam każe”. Pani Starosto zastanawiam się, ak się Pani czuje patrząc w lustro

   
  1. Man

   Proszę wyjaśnić co się stało w kwestii diet. Co to za zarzuty? Kto i ile zyskał i kto i ile stracił?

    
   1. Zainteresowany

    Ekipa wicestarosty odwołała z funkcji wiceprzewodniczących rady – „nie swoich” i obcięła „nie swoim” diety do 100 zł za miesiąc. Gdzie „swoim” podniosła do 900 zł za miesiąc. Mowa tu o szeregowych radnych. Gdyż np. członkowie zarządu mają 1600 zł za miesiąc- „swoi”, a tylko tacy tam są.

     
    1. Bogdan

     Proszę żeby ktoś kompetentny potwierdził następujące zdanie: Tak, szeregowy radny w Radzie Powiatu otrzymuje obecnie dietę w wysokości 100 zł za miesiąc.

      
 4. BW

  🙁 brak słów, żenada 🙁 Tak bardzo wierzyłam, że Pani Starosta będzie samodzielna, że nie da się sterować wicestaroście. Myślałam że będzie zmiana na lepsze i racjonalność. A tu widzę „układ” zarządzany z tylnego siedzenia przez Wicestarostę. Wypowiedź Pani Starosty podczas sesji żenująca, bez racjonalnych argumentów i merytoryki. Zachowanie i wypowiedź Pani przewodniczacej rady to gorzej niż żenująca.Pani przewodnicząca na sesji mówi do mieszkańców że zwoła posiedzenie i ich nie poinformuje o spotkaniu za to że rozmawiają na obecnej sesji 🙁 Brak zrozumienia dla kogo tam państwo jesteście, ja mam wrażenie że tylko dla siebie na pewno nie dla ludzi. Kobiety dały się osączyć i sterować pod czyjeś widzi misie.

   
  1. Zyta

   Do BW: nie zgadzam się w kwestii oceny zachowań i samej osoby pani przewodniczącej Rady Powiatu. Uważam, że ta osoba bardzo się rozwinęła, można powiedzieć pod każdym względem. Nie wiem, czy wiesz, szanowny BW, że pani Falińska zaczynała od stanowiska sprzątaczki w Urzędzie Miejskim (a pan prezydent Wałęsa od prostego elektryka!) a dziś jest przewodniczącą Rady. Należy chyba dostrzec jak wielki sukces ta pani odniosła. Od sprzątaczki do przewodniczącej Rady Powiatu. To chyba o czymś świadczy.

    
 5. MAREK

  A cóż to się stało z panem Kuskowskim taki mądry, elokwentny, sprawiedliwy i wrażliwy na krzywdę prostego człowieka. Taka świetlana kariera się przed nim otwiera. A tu jakoś cichy, mrukliwy nie walczy jak lew o dobro krzywdzonych mieszkańców, mimo że w kampanii wyborczej zapewniał że zwykli ludzie są dla niego najważniejsi. Mimo, że wcześniej w komisji zagłosował za petycją. Skąd t a taka zmiana. Jestem poważnie zaniepokojony.

   
  1. :-(

   Pan Radny Marek K liczył że zostanie Starosta dlatego zapewniał. Teraz przeczeka 5 latek i w następnej kadencji otrzyma wymarzony cel.

    
 6. POCIĄG GOŁDAP

  Chyba coraz więcej ludzi w naszytym mieście i powiecie dochodzi do refleksji, że zarówno Pan Ciołek i jego ekipa w powiecie (bo o Pani staroście nie mówię oddzielnie, gdyż, jak już wielu to postrzega, niestety Pani Marzena stała się częścią ekipy Pana Ciołka) oraz Pan Luto i jego ekipa w mieście i gminie – prowadzą naszych mieszkańców i nasze miasto dokładnie – donikąd. Można albo bezmyślnie godzić się na to, albo tak, jak Pani Wioleta – brać sprawy Gołdapian twardo i odważnie we własne ręce. A tamtym Panom – powiedzmy czem prędzej – dziękujemy, pociąg o nazwie Gołdap odjechał bez was Panowie pogranicznicy….

   
 7. Natalia

  Że smutkiem obejrzałam sesje. Myślałam, że głosowanie będzie tylko formalnościa. Ze przyzwoicie ludzie za których część z państwa miałam nie pozostaną obojętni na głos około 8% mieszkańców miasta. Niestety znowu się zawiodłam. Pytam państwa. Było warto??? Ciężar srebrnikow do udzwigniecia? Wstyd. Pani Wioleto. Brawa to za mało. Jako jedyna czyta Pani przepisy i mam wrażenie że jako jedna z nielicznych rozumie Pani komu powinna służyć rada. Pani przewodnicząca po raz kolejny pokazała brak kompetencji i taktu! Pani przewodnicząca. Pani troska o pieniądze na dokumentację jest niezrozumiała. Bo skoro to są moje pieniądze to dlaczego nie mogą być wydane na moją dokumentację?? A gdyby zrobić tak jak sugerują mieszkańcy a cała energię zużyć na jakiś inny fajny pomysł dla miasta i powiatu?? Czy naprawdę radni muszą zaspokajać chore ambicje dwóch czy trzech osób??? Bo przeciez tu tylko o ambicje chodzi. Jestem całym sercem za mieszkańcami. Radni powiatowi. Jak długo jeszcze będziemy się za Was wstydzić?????

   
 8. xyz

  Pani Stawosta jest „u steru” od kilku miesięcy zaledwie, a wy chcecie żeby była tak bardzo samodzielna? Burmistrz uczy się piąty rok, jak widać z miernym skutkiem. Dajcie Kobiecia chć rok na zapoznanie się z obowiązkami i procedurami, dopiero potem wymagaj ie. Pani Marzanna nie jest osobą, którą da się sterować.

   
  1. AB

   Pani Marzena była radną powiatową 8 lat, zasiadając przy tym w zarządzie powiatu. Więc ile lat jest „u steru”? Przykro patrzeć i słuchać co Pani Marzena mówi i jak się zachowuje 🙁 Jest sterowana przez facetów, którzy zaspokajają swoje chore ambicje i tyle.

    
  2. Anonim

   Widać coś innego. Ktoś inny steruje,żałosne.

    
  3. ja

   Jak ktoś Ciebie zatrudnia, to będzie czekał rok, aż zapoznasz się ze swoimi obowiązkami??
   To MY jesteśmy pracodawcą tej kobiety, i teraz mamy przez rok czekać, aż ona „się nauczy”? Jeśli nie znała obowiązków starosty, to po co się godziła na objęcie tego stanowiska, dla pieniędzy?
   Poza tym ta pani od lat juz powinna wiedzieć, jak funkcjonuje samorząd… a przecież nie wie, więc szanse na to, że nauczy sie w kolejnym roku, są żadne.

    
 9. Jan

  Marzanna Wardziejewska kieruje powiatem od kilku miesięcy i trudno jest wymagać rewolucji. Błędów nie robi tylko ten kto nic nie robi. Na pewno nie należy do takich osób, które pozwalają się wodzić za nos. Każdy na jej miejscu miałby u nas na starcie podobne problemy. Roszczenia kolegów z tzw. koalicji, nawet tych, których dziś chwalicie. Każdy byłby uzależniony od jakiegoś układu. Koalicja to różne charaktery i różne ambicje. Najważniejsze żeby Andrzej Ciołek nareszcie zrozumiał, że to nie on zrobił komuś przysługę, ale że to jemu zrobiło się łaskę. Po tym karygodnym wydarzeniu na jego miejscu siedziałbym cicho.

   
  1. Cześć

   Może coś więcej na temat tych roszczeń. Podziel się Janie swoją wiedzą.

    
 10. Anonim

  Najlepsze to rezygnacja z funkcji.

   
 11. Anonim

  Też myślałam,że Pani Starosta będzie inna.

   
 12. Artur

  Skoro cała rada w nosie ma mieszkańców to może ja zmienmy? Przecież oni są tam dla nas. A zmiana ekipy zależy TYLKO od mieszkańców powiatu.