III miejsce Aleksandry Kożak na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

W dniach 21-26 maja odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Boksie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Klub MUKS Husaria Gołdap reprezentowała zawodniczka Ale ksandra Kożak, która w wadze 46 kg wywalczyła III miejsce.

Ola do brązowego medalu musiała stoczyć w sumie cztery walki, z czegotrzy wygrała. W kwalifikacjach miała 20 zawodniczek w swojej kategorii. W walce o finał uległa niestety zawodniczce, która podobnie jak ona, zakwalifikowała się w Grudziądzu – mówi trener i zawodnik Damian Szafran. – Na gorąco ciężko jest mówić, co się stało, że nie mieliśmy finału. Należy wspomnieć że Ola jako jedyna z tej kategorii wygrała w Grudziądzu z obecną mistrzynią Polski – Olimpią Konczalską. Myślę że w ostatnim czasie sporo miała ciężkich pojedynków. Należy jej się zasłużony odpoczynek, a później wracamy do ciężkiej pracy. Bardzo chciałbym podziękować pani Marcie Gawryluk, panu Rafałowi Dobrzyjałowskiemu oraz panu Pawłowi Pawlukanisowi. Bez wsparcia tych osób nie moglibyśmy dojść to takiego wielkiego sukcesu. Warto pamiętać że w boksie nie ma tylu formuł walki jak w kick-boxingu. Jest tylko boks, a na podium nie trafia się z przypadku. Cieszę się, że razem z sukcesami naszej małej Husarii są ludzie dla których rozwój zawodników jest bardzo ważny.