Zawodnicy powiatu gołdapskiego na czwartkowych biegach w Węgorzewie

W czwartek w Węgorzewie odbył się popularny półmaraton „Bieg Węgorza” na dystansie 21.097 km. Do mety dobiegło 151 zawodniczek i zawodników. Zwyciężył Bogdan Semenowycz z Ukrainy. Dobre (23.) miejsce zajął gołdapianin Tomasz Bielski reprezentujący gołdapską placówkę Straży Granicznej.

Podczas tej samej imprezy odbywały się jeszcze biegi towarzyszące, w tym II Bieg Flagi Biało-Czerwonej na dystansie 6,25 km. Na metę przybiegło 111 zawodniczek i zawodników. Tu bardzo dobre miejsca (2. i 3.) zajęli biegacze z Bań Mazurskich – Rafał i Albert Wronowscy. W tym biegu wysokie (13.) miejsce zajął gołdapianin Dawid Karniłowicz. Zwycięzcą tego biegu okazał się Gendz Verhavodkin z Białorusi.

Odbywały się też biegu uliczne dla dzieci „Mazury Cud Natury”. W kategorii dziewcząt rocznika (2003 – 2005 ) I miejsce zajęła Anna Dziekońska, III miejsce – Julia Zdancewicz. W kategorii chłopców tego samego rocznika III miejsce zajął Wiktor Bitowski. W kategorii rocznika 2006 dziewcząt I miejsce zajęła Karolina Wesołowska. Dobrze pobiegł Miłosz Januszkiewicz, który w swojej kategorii (rocznik 1999- 2002) zajął VI miejsce. Ci młodzi zawodnicy reprezentują LA OSiR.

Igor Hnyłycia ze Stadnicy (gm. Banie Mazurskie) przybiegł I w kategorii rocznika (2003 – 2005).

Niestety na liście wyników nie zawsze podawane są miejscowości, z których pochodzą zawodnicy. Toteż za ewentualne pomyłki przepraszamy.

https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,4541

Fot. Agnieszka Zdancewicz

Powiązane artykuły