„Dwójka” informuje: Fotoreportaż z 17 ZIELONYCH DNI W SZKOLE… Odsłona 5

Promujemy Gołdap z „Wielką Mapą Polski”. Od lutego klasy II i III biorą udział w akcji „Wielka Mapa Polski”. To wymiana pocztówkowa między szkołami w całej Polsce. Każdego dnia widzimy, jak wielka jest moc pozdrowień. Otrzymujemy pozdrowienia z północy, południa, wschodu i zachodu Polski.

Nasze kartki z pozdrowieniami z Gołdapi również wędrują w różne zakątki naszego pięknego Kraju. Dzięki pocztówkom tworzymy Wielką mapę Polski.

Jedna kartka powędrowała do WSiP organizatora tej ogólnopolskiej akcji. Wydawnictwo przygotowało mnóstwo atrakcji z których korzystamy na lekcjach np.
https://www.wsip.pl/wielka-mapa-polski/?fbclid=IwAR0XyWkbC4dNvLSYx22yYm1ZdMRAds9t54CYPPZUhdXd11S2kmNTixSmAzI#sekcja-materialy-edukacyjne

Pocztówki z Gołdapi i okolic

Niezwykłą pasją ZBIERACZA PAMIĄTEK zaraziła wielu z nas pani Beata Omilianowicz (mama Kamila).Opowiadała nam o zbieraniu od dzieciństwa. Przyniosła ze sobą tylko część swoich okazałych zbiorów, poświęconych miastom, krajobrazom Polski.
To była świetna lekcja pt.”Palcem po Mapie”
Dziękujemy pani Beatko.

Z wizytą u Kropelki Wody

8 maja Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gołdapi i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gołdapi zorganizowały wspaniałą akcję publicznego mycia i dezynfekcji rąk. W kampanię Światowej Organizacji Zdrowia włączyły klasy I-III naszej szkoły.

Konieczność higieny rąk to podstawa w zapobieganiu i przenoszeniu zakażeń.

KIERUNEK RECYKLING

Kolejną przesyłkę z Gołdapi otrzymało „Miasto bez elektrośmieci „Ogromny samochód pomieścił ponad 70 sztuk dużego sprzętu czyli: chłodziarek, kuchenek, piecyków, zamrażarek, pralek… Monitory, telewizory, drukarki, suszarki, żelazka, tostery… pojechały wygodnie w metalowych koszach.
Najbardziej z transportu „cieszyły się” drobiazgi: baterie, świetlówki, kabelki i żarówki…
Elektrośmieciuszek znowu świeci pustkami…
Tylko spracowane odkurzacze ze smutkiem pojechały do recyklingu. Żal im było opuszczać nasze miasto, ale czy dziwicie się, bo my nie…

Powiązane artykuły