Brązowy medal w wykonaniu siatkarzy z SP 3

W środę, 15 maja reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zdobyła brązowy medal w Finale Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Szkół Podstawowych w Minisiatkówce „Czwórek” Chłopców w Dobrym Mieście.

Do turnieju finałowego, który rozegrany został na hali sportowej Gimnazjum Publicznego w Dobrym Mieście zakwalifikowały się najlepsze drużyny z Dobrego Miasta, Olsztyna, Lechowa, Ostródy, Mrągowa i Gołdapi. Niestety, jedna z nich (Mrągowo) nie pojawiła się na parkiecie dobromiejskiej hali, nie dając sobie tym samym szans na walkę o zwycięstwo.

Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Rangę imprezy podniosła obecność przewodniczącego W-M SZS Wacława Wasieli. Schemat rozgrywek nakazywał rozgrywanie meczów dwoma czwórkami. To znaczy, że pierwszego seta grała inna czwórka co w secie drugim. Gołdapianie w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Mieszko Makarski, Olaf Rykaczewski, Aleksander Nyga, Piotr Zadroga, Piotr Dadura, Szymon Wysocki, Jakub Czernicki i Franciszek Fornalski źle weszli w turniej.

W pierwszym starciu z SP 7 Olsztyn drużyna rozkręcała się za wolno jak przysłowiowy „diesel” co przerodziło się na nie planowaną porażkę 0:2. Podrażnieni takim wynikiem chłopcy wzięli się do roboty i kolejne trzy bitwy rozstrzygnęli na swoją korzyść. Pokonali odpowiednio 2:0 – SP 4 Ostródę, 2:1 – SP Lechowo i 2:1 – gospodarzy z SP 1 Dobre Miasto. Co ciekawe w decydującej grze o podium imprezy Olsztyn przegrał 0:2 z Dobrym Miastem i trzy drużyny miały na koncie trzy zwycięstwa i porażkę.

Więc o kolejności końcowej zespołów musiał zdecydować większy stosunek setów. Po podliczeniu setów pomiędzy zainteresowanymi zespołami okazało się, że większy stosunek miał zespół gospodarzy, który zajął pierwsze miejsce. Druga lokata przypadła olsztynianom, a trzecia dla drużyny z Gołdapi. Wszystkie zespoły uczestniczące w finale otrzymały puchary, zawodników trzech czołowych drużyn udekorowano medalami, a najlepsi siatkarze w poszczególnych drużynach wyjechali z Dobrego Miasta z gustownymi statuetkami. Takie wyróżnienie otrzymał niezawodny Mieszko Makarski. Organizatorem turnieju Finałowego był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, MKS Dobre Miasto i Szkoła Podstawowa nr 1 w Dobrym Mieście.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I m-ce – SP 1 Dobre Miasto – 7 pkt. 7:2

II m-ce – SP 7 Olsztyn – 7 pkt. 6:3

III m-ce – SP 3 Gołdap – 7 pkt. 6:4

IV m-ce – SP Lechowo – 5 pkt. 3:7

V m-ce – SP 4 Ostróda – 4 pkt. 2:8

Powiązane artykuły