Bilans majowy – podsumowanie

Gołdapscy policjanci podsumowali akcję „Bezpieczny Weekend Majowy 2019”. Pomimo wzmożonego ruchu na drogach w tym okresie i jednego poważnego wypadku, funkcjonariusze tegoroczny długi weekend uznali za bezpieczny i spokojny.

Bilans tygodniowego majowego „weekendu” na drogach Powiatu Gołdapskiego to jeden wypadek, w którym śmierć poniósł motocyklista, trzy kolizje i trzech nietrzeźwych kierujących.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło we wtorek 30 kwietnia br. około godziny 19:30 na trasie Gołdap-Grabowo w gminie Gołdap. Motocyklista na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącą ciężarówkę marki Scania. Kierowca jednośladu zginął na miejscu.

Ponadto podczas tegorocznego weekendu majowego policjanci prewencji przeprowadzili 56 interwencji, w tym 9 domowych. Większość dotyczyła zakłócenia ładu i porządku publicznego i spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem. Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili około 150 kontroli drogowych, nałożyli 71 mandatów karnych, w tym 63 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Pouczyli 2 kierowców za naruszenie przepisów ruchu drogowego oraz zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych.

Mimo wielokrotnych apeli okazało się, że byli też kierowcy, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicą samochodu będąc pod działaniem alkoholu. Policjanci zatrzymali trzech takich kierowców. Pierwszy z nich 30 maja kilka minut przed 23.00 kierował mitsubishi będąc po użyciu alkoholu. Jego wynik sięgał blisko 0,5 promila alkoholu. Drugi kierowca w nocy z 3 na 4 maja zatrzymany na ulicach Gołdapi, kierował bez uprawnień mając ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ostatni mężczyzna w sobotę 4 maja na ul. Żeromskiego w Gołdapi wjechał w murowaną ścianę śmietnika i schody prowadzące do bloku mieszkalnego. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły