Wiosenne przysmaki zajadają przedszkolaki

Dzieci z grupy 3 i 4 latków z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi wzięły udział w zajęciach kulinarnych pod hasłem „Dla każdego coś zdrowego”. W tym celu grupa „Rekinków” wybrała się 25 kwietnia do sklepu owocowo-warzywnego państwa Boguckich.

Po przybyciu na miejsce dzieci miały okazję wykazać się wiedzą, bezbłędnie nazywały i wskazywały poszczególne warzywa, które można nabyć w sklepie. Przedszkolaki przyglądały im się z bliska, zwracały uwagę na ich kształt, kolor i faktury.

Pod koniec wizyty w sklepie zrobiliśmy zakupy, które posłużyły nam do przygotowania wiosennych kanapek.

Do koszyczka włożyliśmy m.in. sałatę, rzodkiewkę, pomidory, paprykę oraz ogórki i szczypiorek. Po powrocie przyszedł czas na samodzielnie przygotowanie wiosennych kanapek. Grupa „Krabików” wraz z grupą „Rekinków” wykonała z niewielką pomocą wychowawczyń pyszne przekąski. Dzieciom sprawiło to dużo radości, kanapki były nie tylko smaczne ale i barwne oraz ładnie prezentowały się na talerzach.

Przeprowadzone przez obie grupy zajęcia miały na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Jak również wychowawczynie chciały uświadomić dzieciom fakt, iż jedzenie warzyw ze względu na ich wartości odżywcze, jest niezbędne dla zachowania zdrowia.

Dziękujemy właścicielom sklepu oraz pracownikom za gościnność i serdeczność okazaną naszym dzieciom.

Wychowawczynie


Aktualności

Powiązane artykuły