Pracowali bez wymaganych dokumentów

Kontrola legalności zatrudnienia przeprowadzona przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi wykazała, że przedsiębiorca z branży turystycznej powierzył pracę 7 cudzoziemcom niezgodnie z przepisami.

Ustalono, że właściciel firmy na terenie powiatu ełckiego, zatrudniał obywateli Ukrainy (6 kobiet i mężczyznę) bez wymaganych zezwoleń na pracę. Naruszył przepisy art. 120 ust 1 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Jedna kobieta opuściła Polskę przed rozpoczęciem czynności kontrolnych, natomiast wobec 6 pozostałych cudzoziemców wszczęto postępowania o zobowiązaniu ich do powrotu. Teraz funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi skierują wniosek do sądu o ukaranie pracodawcy, któremu grozi kara grzywny do 30 tys. zł.

Red. W-MOSG


Aktualności

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Pracowali bez wymaganych dokumentów

 1. na czarno

  czy tak ciężko jest zrozumieć że nie ma ludzi do pracy !? na legalu nikt nie chce zatrudniać, bo opłaty są nie do wytrzymania, prywaciarz nie może ogłosić strajku bezterminowego, nie może przyjechać do wwki i blokować, jest uwiązany do firmy,swojej własności którą za wszelką cenę państwo chce mu odebrać, a to podatkami,a to karami , a to kolejnymi ubezpieczeniami i innymi wydziwionymi opłatami zaczynamy bać się własnego kraju !

  1. ja

   i 500 + za wszystko

   1. Nikoś

    Spróbuję Panu wytłumaczyć. 500 plus to zwrot części podatku zabrane rodziną wielodzietnym. I przestań opowiadać, że żyjesz z żoną i dzieckiem za 500 -wat=385 zł miesięcznie. Chyba, że nie potrafisz liczyć i znasz głupszych od siebie którzy twoją bajkę łykają.

    1. rozumiesz ?

     oj nikoś ty nie zrobisz kariery, zeby komuś dać, to trzeba komuś zabrać, w formie podwyższenia podatków,kosztów wody, ścieków, czynszów, a takie ciągłe kręcenie wora doprowadzi do końca wiele małych firm, które są solą tej ziemi, rozumiesz ? czuje że nie…

    2. Nikoś

     POj…bań..y.pl już zapewne szykują kolejną wersję „Przyjaznego Państwa dla Kolesi” i muszą skądś wziąć pieniądze na sfinansowanie tego qrestwa. Jak wiadomo najłatwiej zabrać biednym a oddać pasożytom.