Kierowcy mercedesów myśleli, że o ich karach zapomniano

Wczoraj na granicy polsko-rosyjskiej, funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przerwali podróż 3 obywatelom Rosji. Podróżni nie uregulowali zasądzonych kar grzywien za wcześniejszy przemyt wyrobów akcyzowych.

32- i 41-letni cudzoziemcy próbowali wjechać do Polski przez drogowe przejście graniczne w Gołdapi. Rosjanie do odprawy stawili się jako kierowcy samochodów osobowych marki mercedes. W trakcie weryfikacji dokumentów tożsamości okazało się, że poszukuje ich polski wymiar sprawiedliwości za nieopłacone grzywny. Po uregulowaniu zaległości ruszyli dalej.

Natomiast trzeci podróżny kierujący również mercedesem, stawił się do odprawy na kierunku wjazdowym do Polski na drogowym przejściu w Bezledach. 58-letni Rosjanin nie skorzystał z możliwości uregulowania zasądzonej grzywny i trafił do aresztu.

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od początku roku przerwali podróż 83 poszukiwanym osobom (43 Polaków, 38 Rosjan i 2 obywateli Armenii). Podróżni nie uregulowali grzywien na łączną kwotę prawie 162 tys. zł.

75 podróżnych opłaciło zaległości i ruszyło w dalszą podróż. Natomiast 8 osób nie skorzystało z możliwości uregulowania zasądzonych kar i trafiło do aresztu.

Red. W-MOSG


Aktualności

Powiązane artykuły