Dzieci wraz z rodzicami brali udział w zajęciach

Zajęcia otwarte są jedną z wielu form współpracy przedszkola z rodzicami. Stanowią okazję do integracji środowiska przedszkolnego zarówno na linii rodzic-wychowawca, jak również integracji wszystkich rodziców dzieci z tej samej grupy przedszkolnej, a także wzmacniania więzi pomiędzy dzieckiem a rodzicami.

Nic bardziej nie jednoczy, niż wspólne aktywne działanie i przeżywanie pozytywnych emocji. Dzieci wraz z rodzicami brali udział w zajęciach pod nazwą „Doświadczenia z mlekiem”. Celem zajęć było pokazanie rodzicom, jak ich dzieci pracują w przedszkolu i jak się bawią. Podczas spotkania dzieci wraz z rodzicami mogły własnoręcznie wydoić krowę, zrobić wir mleczny oraz sprawdzić co stanie się z mlekiem jak wlejemy do niego ocet.

Po wspólnych zabawach i zadaniach matematycznych dzieci ze swoimi rodzicami zasiedli do degustacji produktów mlecznych. Podsumowaniem spotkania było wspólne wykonanie pracy plastycznej.  Rodzice bardzo zaangażowali się w wykonywanie pracy. Jej efekty  można podziwiać na wystawie prac w holu przedszkola. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych zajęciach otwartych.

Małgorzata Stankiewicz i Ewa Kulikowska

Powiązane artykuły