Zainteresowanym  funkcjonowaniem przyszłego zakładu przyrodoleczniczego

Zainteresowanym  funkcjonowaniem przyszłego zakładu przyrodoleczniczego, zwłaszcza kosztami, proponujemy przeczytanie odpowiedzi na interpelację radnego Zbigniewa Mieruńskiego.


Aktualności

Powiązane artykuły

32 komentarzy do “Zainteresowanym  funkcjonowaniem przyszłego zakładu przyrodoleczniczego

 1. Marek

  Żadne z udzielonych odpowiedzi nie odpowiada na zadane przez radnego pytanie. Bantustan w gminie kwitnie a sprawy coraz bardziej śmierdzą.

  1. ryś

   Epilogiem rządów Luto niech posłużą słowa Misesa:
   Zniesienie zysku, jakimikolwiek metodami, musi przemienić społeczeństwo w bezmyślny chaos. Sprowadzi biedę na wszystkich ludzi.

 2. mareczek

  skup się marku na pracy w irydzie bo jak cię wyleją to z dietki nie utrzymasz domu, może jesteś bardziej kompetentny od pana Morzego ? to wspomóż merytorycznymi odpowiedziami na zadane pytania, może masz więcej wiedzy , na pewno masz

  1. Prokurator

   To Podziewski pracował na etacie w zakładzie, który był na mapie? I zarabiał kilkanaście patoli miesięcznie? Prosiłbym redakcję o taką informację(artykuł tego nie zawiera). Podobne wpisy z możliwością komentowania pozwolą obnażyć wybrańców i dokonać ich oceny przed kolejnymi wyborami. Władzy trzeba patrzeć na ręce bo ta demoralizuje.

 3. Andrzej

  Mam satysfakcję, choć iluzoryczną ,że byłem jedynym radnym, który stanowczo i ostro sprzeciwiał się tej inwestycji. Przedstawiałem konkretne argumenty i dowody na to ,że jest to chybiona inwestycja, która pogrąży gminę finansowo..
  Kiedy trwały czynności proceduralne nie było studium wykonalności projektu i to jest wada prawna,która powinna to zablokować.Prawdą jest ,że dużą odpowiedzialność ponoszą władze gminy, które wywierały presję na decydentów, czyli radnych. Ale to ci radni ,których powinienem brzydko nazwać zadecydowali ,że gmina Gołdap brnie w finansową zapaść.
  Skoro do pijalni,tężni dopłacamy ponad 500 tys rocznie to do zakładu przyrodoleczniczego będziemy musieli dopłacać 5-6 milionów rocznie co nam zablokuje mnóstwo innych potrzebnych inwestycji na wiele lat.
  Muszę w tym miejscu wymienić nazwiska obecnych radnych,którzy się do tego przyczynili.:Hołdyński, Wawrzyn, Syperek, Mioduszewski,Sadowska,Pietrewicz,Makarewicz,Jańczuk, Sami ich wybraliśmy na kolejną kadencję.
  Polak jak widać i przed szkodą i po szkodzie głupi.
  A może zastanowić się nad referendum i naprawić błędy ???????????????
  Andrzej Tobolski

  1. Mech

   Chyba pierwszy raz zgadzam się z tym człowiekiem.

 4. Jak można skontaktować sie z Panem radnym Z. MIERUŃSKIM?

  1. Zbigniew Mieruński

   Mój prywatny mail: mierun@o2.pl – pozdrawiam

 5. T. Pluto

  Widać Lutemu puszczają nerwy. Coraz więcej wychodzi jego cwaniactw na wierzch. A to z Zakładem Przyrodoleczniczym a to z pseudoinformatyzacją urzędu o pseudokonkursach na stanowiska w spółkach, szkołach, przedszkolu, urzędzie (im krótsza spódniczka tym szybsza kariera). Więc wali na oślep w pseudokomentarzach w każdego kogo się boi. Do problematycznych spraw wysyła Jacka Morzego, próbując stworzyć wrażenie, że to nie jego decyzje. Takiego mamy pseudoburmistrza.

 6. mieszkaniec

  PLUTO TO PIES Z KRESKÓWKI, TAK SIE ZACHOWUJESZ, JAK PIES, UKĄSIĆ I ZWIAĆ ZA WINKIEL, BEZPIECZNIE, WYJDŻ, POROZMAWIAJ, JEŚLI SĄ BŁĘDY POMÓŻ JE POPRAWIĆ, JESTEŚ TAKI PIES CO NASZCZEKA, A JAK CO DO CZEGO, TO OGON POD SIEBIE I WIEJESZ DO BUDY. KUNDEL. ROBI SIĘ – NIE ROBI ZLE ROBI TEŻ ZLE

  1. T. Pluto

   PLUTO, PLUTO, PLUTO, nerwy puszczają tak!? Oj brzydko to wygląda, oj brzydko. A do tego problemy z pisownią stąd te tylko duże litery. Z nerwów.
   Co do robienia – płacimy podatki więc jesteśmy twoimi (z małej litery celowo – to zamierzony brak takty) pracodawcami. Więc wymagamy tylko dobrej roboty! Dość cwaniactwa i buractwa. Taki burmistrz to obciach!

 7. mieszkaniec Gołdapi

  czemu pluto ma łeb obity ? bo jest do budy sprężyną przywiązany, stąd jego wywody, a nerwy? widać komu puszczają, uważaj kundelku bo obrażasz włodarza miasta,wybranego w demokratycznych wyborach, wygrał przewagą nie jednego głosu, jeśli dociera to do ciebie i to rozumiesz, kostkę w pyszczek i do budki stróżować…

 8. Do Anonima

  Anonim: Pan Kowalski zadaje na portalu pytanie: jak można skontaktować się z panem radnym Kowalskim? Po czym sam pan Kowalski odpowiada w następnym mailu: mój prywatny mail :..kowal@….. pl. Jest zainteresowanie? Jest poklask? Jest.

 9. Kancelista

  Pracowałam w urzędzie jak burmistrzem był Miros i pracuję z Luto. Powiem Wam jak pracuje się obecnie i co robić żeby być traktowanym w pracy dobrze.
  Po pierwsze trzeba donosić. Ciągle informować co kto złego powiedział, jak się zachował, z kim się spotkał, przywitał, kogo ma wśród znajomych na facebooku, jaki post zalajkował, itd. Te informacje nasz kochany burmistrz uwielbia. Karmi się nimi i oddycha plotkami.
  Po drugie trzeba wylewać na niego mnóstwo wazeliny. Pochwały, komplementy, porównania są dla jego ambicji jak woda dla ryby. Bez nich nie potrafi radzić sobie z codziennością.
  Po trzecie nie można wspominać nazwisk takich jak Miros, Cherek, Słoma, Kuskowski, Ciołek, Wardziejewska, itd. Facet ma kompleks na punkcie ludzi mądrzejszych, skuteczniejszych i coś w życiu Gołdapi znaczących. Na wspomnienie choćby najbardziej niewinne dostaje białej gorączki.
  Po czwarte dobrze mieć krótką spódnicę i długie nogi. Dlatego faceci nie mają szans na karierę. Za nic.
  Po piąte i najważniejsze. Narzekać na Mirosa i spółkę a chwalić i chwalić i chwalić, chwalić, chwalić….

  1. Julia

   Poprzedni włodarz to byl człowiek skromny, nieznoszący pochwał i poklasku, zawsze otoczony geniuszami intelektu i prowadzący ascetyczny tryb życia. 24 lata bezinteresownie poświęcił mieszkańcom, a oni tacy niewdzięczni. Nie chcą docenić jego geniuszu strategiczno-wizjonerskiego i jeszcze mu wypominajaą jego skromną pensję koordynatora pozyskiwania utopijnych środków. Naprawę wstydźcie się

  2. jej zmienniczka

   kancelistko, była, bo ponoć był czarny piątek i już jesteś bez pracy, Luto potrzebuje kancelistów do pracy a nie na sztukę, dlatego już cię nie ma, ale nie ładnie obmawiać byłego pracodawcę, nie ładnie..

   1. Obserwator

    „jej zmienniczka” jeśli jesteś faktycznie zmienniczką a pewnie tak bo kto by mógł napisać taki pseudonim i taką wazelinę, przecież władca musi się domyśleć że to ja przyszła kierowniczka, to powiem ci że wpis „Kancelista” idealnie pasuje do ciebie widać to na twoim FB i nie tylko, ciągłe włażenie… lizusostwo i wazelina płynie do Burmistrza jak rzeka aż wylewa z brzegów. ucho od śledzia. Nie wiem tylko czy to z miłości, czy z pędu do stanowiska.
    Co do samej „Juli” to czuje pismo Tomaszka i myślę że sie nie mylę.
    Wrony kraczą że zastępcą już nie długo będzie Piecia, a po nim stanowisko dostanie Celinka jakie to fajne takie to poukładane. To ja decyduje i będą robił jak będę chciał i jak postanowię i nikt mi tego nie zabroni bo to ja i „już”.

    1. bezpartyjny

     tak jest p. obserwatorze i nie powinno to pana dziwić∟, nowa miotła – nowe porządki, prawo szefa – dobierać sobie współpracowników, dobrych, tych co nie pogodzili się ze zmianą czy też ze stawianymi wymaganiami – niestety trzeba , albo zmotywować, albo wymienić, tak było-jest i będzie, najjaskrawszym przykładem są rządzący, może tam zaprotestujesz obserwatorku ?

    2. Rafał

     Wojciech Dyrektor na wiceburmistrza ponoć. A i żonę byłego radnego Andrzeja ponoć pożegnamy.

  3. Jadwiga

   Można mieć długie nogi,krótką spódniczkę ale trzeba mieć też ładną buźkę,klasę,szacunek.A jak na spódniczkę chce się ,,złapać” to widać od razu kim się jest.Kobiety więcej szacunku do siebie.

   1. ktoś

    Ptaszki ćwierkają,że radna Beata O tak zamilkła i nie zadaje pytań na sesji burmistrzowi , bo szykuje się na stołek Dyrektorki Domu Kultury, a Celina O na sekretarza urzędu(emerytka w mundurze )a na stołek Wice wskakuje pani obecna sekretarz.Tak się dzieli stołki w urzędzie.Szkoda, tylko nas, mieszkańców,że robią nas w konia.

    1. Beata O

     Jeśli chodzi o mnie, to ptaszki kłamią. Co do pozostałych – nie mam wiedzy.

    2. Anna

     Ptaszki ćwierkają, że Zbigniew M na dyrektora DK, Beata O na dawne, Anna F na wylot.

     1. Kitajec

      Ptaszki ćwierkają, że szefem Policji ma zostać Z. Makarewicz. A dyrektorem szpitala Staszek Wójtowicz. Myśli się też o tym piekarzu z Bań, ze ma być proboszczem w Żabinie.

   2. Beat

    W mieście słychać, że pani Anna na zastępcę jest szykowana. A czemu by nie pomyśleć o panu Holdynskim? Koledzy z rady już i tak w afroncie do opcji pana z podlasia

    1. Anonim

     Ptaszki ćwierkają,że w dziale pani wice skarbnik już niedlugo wszyscy odejda taka wspaniała na pokaz.

  4. Anonim

   Długie nogi a w głowie siano.Oj przebiegłe i kłamliwe baby.Karierowiczki.

 10. MAREK

  Czyli, nic się nie zmieniło przez prawie 30 lat.

 11. Iza

  Kancelisto. Poszłaś mocno po bandzie uznając Cherka, Kuskowskiego,Ciołka czy Wardziejewską za mądrych i skutecznych.To ta sama liga miernot.W innych aspektach zgadzam się,że Burmistrz Luto nie jest zbyt inteligentny ani twórczy,a już z pewnością nie jest dobrym gospodarzem.Z pewnością czyta wszystkie komentarze ,ale i tak nie bierze tego do serca przez co nie zmieni się. Z inteligencją jest jak z urodą,z tym się człowiek rodzi lub nie. Pan Luto tego szczęścia nie miał.
  To ,że zrobił jakieś wykształcenie na „tajnych kompletach” i podobno pisze doktorat (plotki mówią ,że ma swojego pisarczyka) nie zrobi z niego nikogo innego niż jest.Jak dla niego autorytetami są Wasilewski czy Ostrowska to proszę wybaczyć,ale z tej „mąki chleba nie będzie”.
  Gmina Gołdap nie ma szczęścia do dobrego gospodarza,a już po Ciołku w Starostwie i teraz Panu Luto gołym okiem widać ,że mundurowi na takich stanowiskach to totalna porażka.Czy prowincjusze to jedyne opcje w naszym mieście ?

 12. Kazio

  Panie Mierunski Ja w temacie pkt.6 od samego początku Burmistrz mówił wprost że opcja przekazania tego obiektu podmiotowi zewnetrznemu za symboliczną cenę jest prioryteteml I z pewnością było już wtedy wiadomo o kogo konkretnego chodzi.Pytanie do Burmistrza kogo mieli na myśli? Ja też chciałbym od gminy dostać prezent za 30 milionow zł.Według mnie to już kwalifikuje się do prokuratury albo CBA

 13. ktos

  Czas taczkę szykować i to pseudo towarzystwo mądre inaczej wywieźć, za zniszczenie relacji w urzędzie i CIT.Szkodzicie nam wszystkim. Tu trzeba mądre osoby z wiedzą i kompetencjami!!!