„Wiosna wiosenka w mym sercu piosenka, przychodzi po zimie ożywia świat…”

Budząca się do życia przyroda, pierwsze przebiśniegi, krokusy, śpiewające skowronki  przypominają nam o nadejściu nowej pory roku. Lada dzień pojawią się bociany, usłyszymy ich miły klekot. Oficjalnie za pierwszy dzień kalendarzowej wiosny uważany jest 21 marca.

W naszym przedszkolu ten dzień był szczególnie radosny i kolorowy. Pierwszy dzień wiosny jest jednym z bardziej wyczekiwanych dni w roku przez dorosłych oraz dzieci. Żegnanie zimy i przywitanie wiosny związane jest bowiem z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków.

Na początek dzieci oglądały przedstawienie pt. „Żegnaj zimo, witaj wiosno” prezentowane przez przedszkolnych kolegów z grupy 4A. Ten kolorowy „spektakl” małych „aktorów” wprowadził dzieci w radosne nastroje.

Następnie cała społeczność przedszkolna zaakcentowała ten dzień barwnym korowodem ulicami naszego miasta. Dzieciom towarzyszyły kolorowe kwiaty, wiosenne gałązki oraz balony. Mimo, że wiosna jeszcze „ostrożnie” rozgląda się po okolicy, mamy nadzieję że po tak radosnym powitaniu wreszcie zawita na dobre w naszym mieście.

Wideorelacja: https://youtu.be/eD_6SGNbvww

Anna Skiba


Aktualności

Powiązane artykuły