Śmiertelne potrącenie pieszego

Gołdapscy policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia pieszego, do którego doszło wczoraj na drodze powiatowej niedaleko Przerośli Gołdapskiej. Idący niewłaściwa stroną jezdni 47-letni mężczyzna został potrącony przez przejeżdżający samochód osobowy.

Stróże prawa apelują o noszenie odblasków, które w dużej mierze mogą wpłynąć na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

O obowiązku noszenia odblasków oraz poruszania się zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego policjanci apelowali już wielokrotnie. Niestety, wciąż wiele osób ignoruje ten obowiązek igrając z losem i ryzykując własnym życiem. Potwierdzeniem tego był niedzielny wypadek, do którego doszło na drodze powiatowej niedaleko Przerośli Gołdapskiej. Do tragedii doszło w niedzielę (24.03) po godzinie 19, kiedy panował już zmrok.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 55-letnia kierująca wv Passatem jadąc drogą w kierunku Przerośli Gołdapskiej potrąciła 47-letniego pieszego, który szedł niewłaściwą stroną jezdni. Niestety mężczyzna nie posiadał również elementów odblaskowych. Poszkodowany w wypadku mężczyzna zmarł w szpitalu. Kierująca vw Passatem była trzeźwa.

Pamiętajmy! Piesi poruszający się po drodze po zmierzchu poza terenem zabudowanym mają obowiązek posiadania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Policjanci zachęcają do korzystania z nich jednocześnie tam, gdzie przepisy tego nie nakazują – czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg również w obszarze zabudowanym.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły