Sierżant Gołdapek w przedszkolu

Policjantki z Gołdapi w towarzystwie sierżanta Gołdapka i komendanta straży miejskiej odwiedziły kolejnych przedszkolaków. Maluchy chętnie przebywały z policyjną maskotką, przytulały się do niej i przybijały piątki, a ogromne uśmiechy na ich twarzach świadczyły o zadowoleniu z takiego spotkania.

To właśnie mogliśmy obserwować w trakcie zajęć, które odbyły się wczoraj w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi.

Edukacja poprzez zabawę to najskuteczniejsza forma przekazywania treści. Sierżanta Gołdapka „powołano do życia” aby kształtował wśród najmłodszych wizerunek policjanta jako osoby przyjaznej dzieciom, otwartej na problemy oraz dbającej o ich bezpieczeństwo.

Sierżant Gołdapek zawitał również do przedszkolaków w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi. Przyszedł on w asyście gołdapskich policjantów i komendanta straży miejskiej Pawła Werchowicza.

Policyjny pluszak i funkcjonariusze uczyli najmłodszych bezpiecznych zachowań, wyjaśnili jak uchronić się przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami i edukowali jak bezpiecznie poruszać się po drodze, w domu i podczas zabaw. Przypomnieli również o konieczności noszenia elementów odblaskowych, po czym wręczyli je dzieciom.

Spotkanie zakończyło się podziękowaniami i pamiątkowymi zdjęciami.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły