Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Policjantem jest się całą dobę – wie to każdy, kto wstępuje szeregi Policji. Zdarza się niejednokrotnie, że funkcjonariusze w czasie wolnym od służby podejmują działania wobec osób łamiących prawo. Tak też było w przypadku mieszkańca gminy Banie Mazurskie, który pijany wsiadł za kierownicę auta. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj (03.03.19) około godz. 17:30 na trasie Banie Mazurskie – Rogale w gm. Banie Mazurskie. Policjant, pełniący na co dzień służbę w Zespole Ruchu Drogowego jadąc po służbie prywatnym samochodem w Ziemianach zauważył vw Vento jadącego całą szerokością jezdni. Funkcjonariusza zaintrygowała niepewna jazda kierującego, mężczyzna miał wyraźne problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy i stwarzał niebezpieczne sytuacje dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusz zareagował natychmiast. Poinformował o całym zajściu gołdapskich policjantów i przy jednej z posesji zatrzymał pojazd uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę.

Przybyły na miejscu patrol drogówki zbadał trzeźwość zatrzymanego 56-latka. Okazało się, że mężczyzna miał w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania. Prawo jazdy zostały mu zatrzymane kilka lat wcześniej za jazdę po alkoholu.

Teraz 56-latek stanie przed sądem, grożą mu nawet 2 lata pozbawienia wolności. I wysoka kara pieniężna.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły