Po alkoholu i na zakazie. Dwoje mieszkańców Gołdapi odpowie przed sądem

Ponad dwa promile alkoholu miała w organizmie 32-letnia kierująca, której „dziwne” zachowanie na drodze zgłosił obywatel. Kolejnym kierowcą, który nie zastosował się do przepisów, był 31-letni mieszkaniec Gołdapi. Został zatrzymany w Kozakach podczas kierowania samochodem pomimo sądowego zakazu.

Dwoje nieodpowiedzialnych kierowców wpadło wczoraj (4 marca) w ręce gołdapskich policjantów. Funkcjonariusze najpierw zatrzymali mężczyznę, który wsiadł za kierownicę auta pomimo sądowego zakazu, później kobietę, która zdecydowała się kierować pod wpływem alkoholu.

Do pierwszego zdarzenia doszło kilka minut przed 13:00 na drodze krajowej nr 65 w Kozakach. Policjanci ruchu drogowego zauważyli bmw, którego kierowca był im znany z wcześniejszych interwencji. Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za wielokrotną jazdę bez uprawnień. W związku z tym zatrzymali auto do kontroli. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacje te się potwierdziły. Okazało się, że 31-letni mieszkaniec Gołdapi ma aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto jego auto nie było dopuszczone do ruchu za usterki.

W związku z popełnionym przestępstwem mundurowi sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. 31-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kolejne zatrzymanie dotyczyło kierowcy audi jadącego najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu ulicą Armii Krajowej. Zgłoszenie o takiej treści odebrano w gołdapskiej komendzie około godz. 17:30. Funkcjonariusze opisywane auto zatrzymali do kontroli przy Osiedlu Młodych. Za kierownicą siedziała 32-lenia mieszkanka miasta.

Mundurowi potwierdzili, że była pod znacznym wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili jej dalszą jazdę i zatrzymali uprawnienia do kierowania. Kobieta za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły