Jechał pijany motocyklem

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który kierował motocyklem w Baniach Mazurskich. Został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego patrolujący ten teren. Teraz 29-letni mieszkaniec tamtejszej gminy za swoje postępowanie odpowie karnie.

Pomimo licznych komunikatów i apeli kierowanych do kierowców zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o ich całkowitej nieodpowiedzialności.

Przykładem tego jest zachowanie 29-letniego mieszkańca gminy Banie Mazurskie, który wczoraj (16 marca) około 16:45 kierował motocyklem będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w Baniach Mazurskich przez policjantów ruchu drogowego gołdapskiej komendy, którzy patrolowali tamtejszy teren. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Mężczyzna stracił prawo jazdy i teraz ze swojego postępowania będzie tłumaczył się w sądzie. W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na kilkanaście lat.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły