Gołdap po raz kolejny pokazała, że umie pomagać

Drugi dzień akcji szycia poduszek dla kobiet po mastektomii „Serce od Serca” dobiegł końca. 35 osób z Domu Kultury w Gołdapi, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Uniwersytetu III Wieku, z grupy „Gołdapskie Babeczki czytają” oraz osoby prywatne, podczas dwóch dni uszyły 250 poduszek.

Popakowane, z własnoręcznie napisanym życzeniami, trafią w najbliższych dniach na oddziały onkologiczne do olsztyńskich szpitali.

Dziękujemy pięknie wszystkim uczestnikom, darczyńcom materiałów i wypełnienia. Gołdap po raz kolejny pokazała, że umie pomagać.

Ogólnopolski projekt „Serce od serca” polega na szyciu poduszek w kształcie serca, które wspierają rehabilitację kobiet po mastektomii na każdym etapie, zarówno zaraz po operacji, jak i wtedy, gdy operacja była wcześniej. Wycięcie węzłów chłonnych zaburza krążenie limfy. Noszenie poduszki pod pachą powoduje, że opuchlizna maleje albo znika. Poduszka może łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku i zmniejszać napięcie barku.

Red. DK Gołdap

Powiązane artykuły