Dzień Świętego Patryka w Szkole Podstawowej nr 5

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Obchody te miały na celu budowanie wśród dzieci i młodzieży postawy otwartości na inne kultury, w tym przypadku na kulturę Irlandii, a także promowanie nauki języka angielskiego.

Tego dnia korytarze naszej szkoły przybrały irlandzkie kolory. Pojawiły się także tematyczne plakaty, hasła, slogany i irlandzkie symbole. Po korytarzach przechadzał się Leprechaun, czyli irlandzki skrzat w towarzystwie elfich wróżek. Dzieci tego dnia ubrane były w kolory zieleni, za co otrzymały nagrodę.

Jedną z atrakcji był kiermasz słodkości, które także były w kolorze zielonym. Można było skosztować m.in. zielonych szpinakowych muffinek, zielonych i trójkolorowych galaretek w kolorze irlandzkiej flagi, a także zielonych ciasteczek w kształcie koniczynek. Dla najmłodszych uczniów przygotowane zostało przedstawienie w języku angielskim pt. „Leprechaun – irlandzki skrzat”.

Po przedstawieniu odbył się quiz. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące tego legendarnego stworzenia. Za prawidłową odpowiedź zdobywały złote monety, które mogły wymienić na słodkości z kiermaszu. Następnie odbył się pokaz tańca irlandzkiego. Elfie wróżki wraz z Leprechaunem nauczyły dzieci podstawowych kroków. Na zakończenie dzieci mogły skorzystać z malowania twarzy. Wróżki ozdabiały im buzie koniczynkami i irlandzkimi barwami.

Karolina Oleksy


Aktualności

Powiązane artykuły