Dochód z kiermaszu został przeznaczony na potrzeby kobiet z Afryki

8 marca to od ponad stu lat Międzynarodowy Dzień Kobiet. Tego dnia panie – i te starsze, i te młodsze – świętują na całym świecie i cieszą się z tego, że są kobietami. Ustanowienie tego święta miało służyć krzewieniu idei praw kobiet oraz budowaniu społecznego wsparcia dla nich.

Tego dnia tysiące organizacji kobiecych na całym świecie głośno powtarza swoje postulaty, zwracają uwagę na problemy kobiet.

W ramach współpracy z PAH uczniowie kl.IV-V wzięli udział w zajęciach edukacyjnych i przygotowali plakaty informujące o sytuacji kobiet w Afryce. Nieznajomość prawa lub też tradycja rodzinna powoduje, że kobiety te godzą się na poniżanie, bicie, zmuszanie do pracy i małżeństwa.

W Dzień Kobiet odbył się kiermasz z którego dochód został przeznaczony na potrzeby kobiet z Afryki. Wolontariusze sprzedawali własnoręcznie wykonane kwiaty i zabawki, przygotowane na zajęciach plastycznych. Nowościami kiermaszu były mydełka glicerynowe i mydlane koszyczki, ramki do zdjęć, slimy, kule musujące i piasek do kąpieli. Powyższe upominki zostały wykonane w ramach IV edycji projeku pt. ,,Rodzina – najcieplejsze miejsce pod słońcem, który był częściowo dofinansowany z budżetu gminy Gołdap. Miłym zaskoczeniem dla kupujących okazały się także pierwsze wyroby z pracowni garncarskiej.

Zebrane pieniądze stały się symbolicznym kwiatem dla kobiet Afryki.Dziękujemy Pani Dyrektor oraz pracownikom Powiatowego Centrum Rodzinie za zorganizowanie warsztatów.

Koordynator akcji: Jolanta Pańczuk

Nauczyciele wspomagający: K.Witczak, A.Waszkiewicz, K. Miernik,E. Fiodorowicz, J. Przekop, B. Galińska, A. Waraksa.


Aktualności

Powiązane artykuły