Część widzów wzięła udział w ciekawej i burzliwej dyskusji

W czwartek w Kinie Kultura  miało miejsce drugie spotkanie Małomiasteczkowego Klubu Filmowego. Podczas seansu wyświetlono film „Donbas” Siergieja Łoźnicy. W seansie uczestniczyło wielu widzów, z których część wzięła udział w ciekawej i burzliwej dyskusji.

Gościem MKF była związana z mniejszością ukraińską na Mazurach Jarosława Chrunik, dziennikarka Polskiego Radia Olsztyn. Jest ona zaangażowana w sprawy polityczne współczesnej Ukrainy, co przełożyło się na sposób jej rozmowy z dyskutantami. „Donbas” to film, który jest przykładem nietypowego kina wojennego – bez scen batalistycznych, raczej o zwykłych ludziach i żołnierzach bez dystynkcji, szerzących anarchię. Kwitnie korupcja, oszustwa, kradzieże i – niestety – wyzwala się również degeneracja moralna człowieka.

Film Łoźnicy to podróż po kręgach piekła. Wydarzenia w nim ukazane budzą śmiech, ale nie na długo, bowiem wkrótce wszystko nabiera apokaliptycznego wymiaru. Drugim tematem dzieła jest zagubienie człowieka współczesnego w postprawdzie.

Dom Kultury w Gołdapi oraz Halina Jasińska i Aleksandra Król-Berut (animatorki Klubu) zapraszają miłośników ambitnego kina na kolejny pokaz, który odbędzie się 26 marca 2019. Tym razem nie będzie polityki, ale miłość w amerykańskim filmie Paula Dano „Kraina wielkiego nieba”.

A. Król-Berut 

Fot. J. J. Jasiński

Powiązane artykuły