Zmęczeni, ale z dobrymi humorami wróciliśmy do szkoły

W piątek 18 stycznie tuż przed feriami uczniowie klasy 4a i 4c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi korzystając z zimowych uroków, cieplutko ubrani, z dobrymi humorami i wielką ochotą na białe szaleństwo wybrali się na kulig. O 8.00 z przystanku szkolnego wyruszyliśmy do wyznaczonego celu.

Tam czekały sanie zaprzężone w konie. Kulig odbył się szlakiem, który prowadził przez piękny las przepełniony zimowym krajobrazem. Uczniowie przenieśli się do innego świata. Świata baśni. Drzewa pokryte białym śniegiem sprawiały jakby były otulone białą pierzynką i tylko gdzieniegdzie przebijała się zieleń drzew. Jazda zaprzęgiem konnym sprawiała dzieciom wiele radości. Dzieci były zachwycone. Jednakże to nie był koniec atrakcji.

Kolejnym punktem wyprawy było ognisko przygotowane przez pracowników Nadleśnictwa Gołdap i rodziców. Wszyscy byli bardzo głodni. Dlatego też upieczone kiełbaski zostały bardzo szybko zjedzone. Uczniów rozgrzewała ciepła herbata przygotowana przez panie kucharki z naszej szkoły.

Las zimą jest pełen tajemnic. Tymi słowami rozpoczęła się kolejna część naszej wycieczki. Pani Agnieszka Iber pracownik Nadleśnictwa Gołdap oprowadziła nas po lesie, opowiadając wiele ciekawostek przyrodniczych. Pomogła nam prawidłowo nazwać zwierzęta na podstawie tropów. Była to bardzo ciekawa lekcja w terenie. Nie zabrakło też wojny na śnieżki, zjeżdżania z górki, wspólnych zabaw.

Zmęczeni, ale z dobrymi humorami wróciliśmy do szkoły. To był bardzo udany dzień.

Jeszcze raz dziękujemy pani Agnieszce Iber, rodzicom klasy 4a, 4c za pomoc w przygotowaniu tej wycieczki.

Wychowawczynie klasy 4a, 4c


Aktualności

Powiązane artykuły