Ważny komunikat: Trwa kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu gołdapskiego

Przypominamy, iż do stawienia się do kwalifikacji wojskowej obowiązani są przede wszystkim mężczyźni urodzeni w 2000 roku, a także osoby, które z różnych przyczyn nie stawiły się do kwalifikacji w latach ubiegłych pomimo otrzymanego wezwania.

Niestawienie się do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny może skutkować nałożeniem grzywny bądź zarządzeniem przymusowego doprowadzenia do Powiatowej Komisji Lekarskiej przez Policję (w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji lub może być zastosowana kara ograniczenia wolności).

Zaznaczamy, iż osoby bez uregulowanego stosunku do służby wojskowej mogą również napotkać trudności m.in. podczas:

 • weryfikacji w banku (podczas ubiegania się o kredyt);
 • weryfikacji u przyszłego pracodawcy;
 • chęci wyjazdu poza granice Polski.

Do stawienia się kwalifikacji wojskowej zachęcamy również ochotników, zarówno kobiety jak i mężczyzn pomiędzy 18 (ukończone) a 24 rokiem życia, niezależnie od posiadanych kwalifikacji i wykształcenia. Ochotnicy mogą zgłaszać się do kwalifikacji wojskowej w dniu 22 lutego 2019 r.
do godz. 12.00 w siedzibie Powiatowej Komisji Lekarskiej, Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi, ul. Jaćwieska 14.


Aktualności

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Ważny komunikat: Trwa kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu gołdapskiego

 1. Pacyfista

  Ile lat można kontynuować te żenujące kwalifikacje wojskowe? Mamy 2019 rok. Mało wam oglądania męskich torsów? Przestańcie traktować młodzież jak niewolników. Stare dziady wożą się pancernymi limuzynami, budują sobie bunkry, otaczają się ochroniarzami i buntują jeden naród przeciw drugiemu, a w razie konfliktu chowają się do nory i wysługują się ludem.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. unukalhai

   Przede wszystkim, pacyfizm jest właściwy dla tych, którzy mogą sobie na niego pozwolić:) Po przez silną armie !

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Paweł Jędrzejewski

   Wie Pan czy byli i gdzie się podziali się tacy jak Pan w komunistycznej Rosji ? Czy w nazistowskich Niemczech? Byli, tylko nie wiemy o nich nic, bo zostali po prostu rozstrzelani, powieszeni, zagazowani albo zagłodzeni w gułagach lub w obozach koncentracyjnych. Ani rosyjski ani niemiecki Gandhi nigdy nie mieli nawet najmniejszej szansy, aby świat dowiedział się o ich istnieniu.

   Bowiem w obliczu prawdziwego zła, czyli w obliczu np. Hitlera, Stalina, Pol Pota, Mao i ludzi działających na ich rozkazy – pacyfizm jest bezradny, nieskuteczny i postawa pacyfistyczna (gdy przejawia się na znaczną, decydującą skalę) stanowi niestety gwarancję, że zło może działać i mordować niewinnych i bezbronnych zupełnie bezkarnie.

   Z tego punktu widzenia pacyfizm zamiast pokonywać zło, staje się – wbrew swoim intencjom – sojusznikiem zła. Dlatego więc można mówić o niemoralności pacyfizmu, jako ideologii, która wypełnia w ludzkiej świadomości puste miejsca po zanikających ideałach etycznego monoteizmu.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. słusznie

  bardzo trafnie ujęte,, wojsko i zbrojenia potrzebne są wąskiej grupie starych dziadów, dla wyciągnięcia kasy,a młodzi dają się wciągać za parę złotych, na hasło patriotyzm, nic nie znaczące, jako mięso armatnie.można się porzygać tym ciągłym straszeniem nas Rosją, najbliższym sąsiadem, bogatym sąsiadem z którym trzeba żyć w zgodzie

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. x

   Podstawą bezpieczeństwa jest silna armia. By mogła zmierzyć się z nowoczesna koncepcja jaką jest terroryzm. Należy także pamiętać ,ze to żydzi zapoczątkowali terroryzm na bliskim wschodzi,jak choćby grupy Sterna czy Perlham.
   Pisze o tym Kapuscinski w „Chrystusie z karabinem na ramieniu”.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...