W biegu na 20 km Litwini najlepsi. Nasi zawodnicy dobrze

Wzrost temperatury i niewielka poranna mżawka nie przeszkodziły w przebiegu pierwszej części XXIX Biegu Jaćwingów. W biegu głównym mężczyzn na 20 km stylem dowolnym wystartowało około 50 narciarzy z różnych stron Polski oraz z Litwy. W biegu na dystansie 10 km (bieg główny kobiet) wystartowały 24 zawodniczki. 

Zwycięzcami biegu na 20 km okazali się dwaj Litwini – Stepan Terentjev (I) i Marijus Butrimavičius (II), trzecie miejsce zajął reprezentant Gdańska – Rafał Koryciński.

Dobrze spisali się zawodnicy z powiatu gołdapskiego – aż czterech znalazło się pierwszej dziesiątce (Hubert Paszkowski zajął 6 miejsce).

Pełna lista wyników biegu na 20 km:

20190202_Gołdap_Bieg20km

Bieg główny kobiet wygrała Magdalena Czusz z Tomaszowa Lubelskiego, drugie miejsce zajęła Roksana Ciborowska (KS Speed Jasło), trzecie – Anna Bezulska z Gorzowa Wielkopolskiego. Najlepszą w tej kategorii zawodniczką z powiatu gołdapskiego okazała się Kamila Ołów z Dubeninek, która zajęła 8 miejsce.

Pełna lista wyników biegu na 10 km:

20190202_Gołdap_Bieg10km

Do startu w biegach towarzyszących zapisało się około stu zawodników. Jak zwykle najliczniejsze reprezentacje wystawiły kluby z Białegostoku i Supraśla. Tuż za nimi – Malawicze i Augustów.

Do biegów towarzyszących zapisało się po dwóch zawodników z Dubeninek i Gołdapi.

Pełna lista wyników biegów towarzyszących:

20190202_Gołdap_BiegiTowarzyszace

Gościem imprezy była poseł Bożena Kamińska, która przed laty wygrała jeden z biegów na Biegu Jaćwingów. Zawodników oficjalnie przywitali – starosta Marzanna Wardziejewska, burmistrz Tomasz Luto, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Józef Wawrzyn i nadleśniczy Grzegorz Jejer.

W niedzielę na stadionie biegi w stylu klasycznym.

Dane z:

https://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/779/xxix-bieg-jacwingow-goldap-20-km-stylem-dowolnym-m.html

Powiązane artykuły

33 komentarzy do “W biegu na 20 km Litwini najlepsi. Nasi zawodnicy dobrze

 1. Gosc

  To ja tez politycznie napiszę.Jesli PiS przegra;
  -wiek emerytalny 67 dla kobiet i mezczyzn
  -500+zlikwidowane
  -odwrócona reforma edukacji
  -kwota wolna od podatku 8000 dla najbiedniejszych
  -podwyzszone progi dochodowe dla zasiłków
  To tak pokrótce.
  Schetyna zapowiedział odwołnie wszystkich zmian wpowadzonych przez rząd PiS jedna ustawą.
  Ja w zasadzie nie skorzystałam z tych dobrodziejstw które zostały wprowadzone. Najwazniejsze pominelabym program schetyny to walka z pis!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. praca i jeszcze raz praca

   za PISu nieroby dostają emerytury, za pisu nieudacznicy i dziecioroby dostają kasę, DO ROBOTY LENIE. JAK TO JEST ŻE W GOŁDAPI bezrobotni dostają wszystko nieuki mają całe dnie wolne. Powiatowy urząd pracy do rozwiązania w gołdapi niema bezrobocia ze wschodu w gołdapi pracuje albo pracować będzie ponad 100 osób (hindusi i spółka).

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. neron

    Od kiedy wiem to emeryturę dostają osoby, które osiągnęli określony wiek i przepracowali określoną ilość czasu. Po za wyjątkami np. „Bronisław Komorowski przyznał emeryturę ponad trzy razy wyższa niż średnia (6000 zł) p.Henryce Krzywonos”. Kolejna sprawa to w całe zachodniej europie rodziny otrzymują od 400 euro na każde dziecko. Jak Polska ma konkurować z rynkami pracy na zachodzie Gamoniu? Z nieukami się zgodzę ale dlatego zatrudniam na najgorszych warunkach dla nich. Powiatowy urząd jest po to by dostać kilkadziesiąt tysięcy na zakup sprzętu lub opłacić darmowego pracownika w firmie i taka jego rola o szkoleniach po których prawie nikt nie znajduje pracy nie wspomnę. Towarzyszu twoje bzdury które opublikowałeś nie są warte garści kłaków. Najpierw myśl a potem rób , ta zasada jest najlepszą droga do bogactwa które niestety jest po za twoim zasięgiem.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. czytam

     czytaj ze zrozumieniem neron. Emerytury czyli paniusie które 4 dzieci i nieróbstwo do końca życia. a twój komentarz jest jak minusy od internautów

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
  2. Antypis

   Wystarczy mieć trochę oleju w głowie, żeby wiedzieć, że wyższy wiek emerytalny jest konieczny. W przyszłości będzie pewnie potrzeba go jeszcze podnieść. Średnia długość życia stale się wydłuża. Nie żyjemy już 70 lat, ale 80, więc spokojnie, zdążymy się jeszcze emeryturą nacieszyć. Moje zdanie jest jeszcze takie (przy całym moim szacunku do kobiet i poparciu ich walki o równouprawnienia), że to mężczyźni powinni przechodzić jakieś 5 lat wcześniej na emeryturę, w związku z tym, że średnio kilka lat krócej żyją od kobiet i w rezultacie krócej pobierają emeryturę. Przy obecnym wieku 60 i 65 lat, dla mężczyzn jest to ok. 8 lat a dla kobiet aż 22. Również na nic się zdało 500+, które tylko zadłużyło nas po uszy. Chwilowe „magiczne” 400 tys. urodzeń prysło jak mydlana bańka i w zeszłym roku zaliczyliśmy ujemny przyrost naturalny przy rekordowej od 1946 roku śmiertelności w Polsce. Nie chcę już rozstrzygać co wpłynęło na ten smutny rekord. Pozostaje mieć nadzieję, że w tym roku to się nawet nie powtórzy.Nie da się przekonać do macierzyństwa pieniędzmi. Nie przystoi to zwłaszcza tak „katolickiej” partii. A reforma, jaka reforma? Takiego chaosu nigdy w polskim szkolnictwie nie było. Mam nadzieję, że powstanie taka ustawa, która te wszystkie szkody wykorzeni. Wiem jednak, że w państwie prawa, którego obecnie nie ma, takich ustaw nie robi się na łapu capu, nie przegłosowuje się ich pod swoje potrzeby w środku nocy i może to sporo potrwać. Cieszę się, że jest grupa prawników, którzy już nad tym pracują. Pragnę za rok zobaczyć w więzieniu pisowskich oligarchów przekupujących Polaków ich własnymi pieniędzmi i budujących politykę na nienawiści do Tuska, Wałęsy czy Owsiaka.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  3. eine

   Kłamstwa.
   1) Polacy żyją krócej. (usunięty przez redakcję – patrz 2 pkt. regulaminu komentarzy),
   2) Dług publiczny spada. https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dlug-publiczny-budzet-panstwa,170,0,2423722.html
   Antypis tęskisz za patologiczną szkołą i chciałbyś zostawić jakiś margines durniów bez wykształcenia, bo kto by głosował na Nowoczesną, PO i ciebie. Gimnazja, to była forma kształcenia dzieci prowadząca do totalnej destrukcji rozwoju ich osobowości .Były szkołą wyzwalającą :agresję ,niskie instynkty,pogardę dla wartości świata dorosłych, skłonności do alkoholu,narkotyków i do niezgodnych [czyli szkodliwych] z fazą rozwoju fizjologicznego praktyk życia seksualnego.
   Tło przyczynowe powyższego to: wyrwanie dziecka12-13 letniego ,będącego w krytycznej fazie dojrzewania emocjonalnego i płciowego- z rodzimego środowiska rówieśniczego oraz spod opieki „mojego nauczyciela”, które zawsze owocuje głębokim zaburzeniem rozwoju osobowości,a u niektórych dzieci może powodować uszczerbek na zdrowiu.
   Nie przyspieszanie okresu powszechnej i obowiązkowej scholaryzacji dzieci [6+,7 lat, a nie 5-6 lat] wydłużenie do 15 roku życia[czyli do ukończenia dojrzewania płciowego] przebywania w „rodzinnym” środowisku z gruntownym poznaniem struktur elementarnej/podstawowej wiedzy, to najważniejsza „dobra zmiana” [obok 500 +] ,bo dotyczy niewinnych i bezbronnych, co nas mają zastąpić. Audyt w szkole nr 1 pokazał chaos i niekompetencje. O mafijnym sądownictwie i wyrokach na telefon też było wałkowane. Czas zdechłej 3 RP mija bezpowrotnie i wasze donosicielstwo i chęć karania Polski za granicą nie pozwoli na powrót 5 kolumny. Społeczeństwo jest bardziej świadome.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Rozumiem, ze to komentarz o Biegu Jaćwingów:-)

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. J

     Brawo, Redakcja!

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
 2. Anonim

  Proszę Państwa. Jeżeli nie byli Państwo na zawodach to nic straconego. Może poza jednym: dzisiaj odbył się pogrzeb Biegu Jaćwingów inarciarstwa w Gołdapi. Łzy do oczu same się cisnęły. Skończyła się pewna piękna epoka.
  Za ten stan rzeczy kuedyś muszą odpowiedzieć grabarze sportu Tomasz Luto i Mariusz Kowalczuk.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Pewna Pani

   Niestety to prawda…Panie burmistrzu kiedy Pan przejrzy na oczy i skończy się kolesiostwo a zacznie liczyć sie wiedza i fachowość. Od 3 lat sport w Gołdapi umiera…

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    I w pracy to samo.Krótkie spódnice nic nie pomogą.Wiedza i kompetencje.I jeszcze jedno szacunek do czyjeś rodziny bo żal patrzeć.Więcej mądrych facetów koło pana wtedy będzie super.Jedna przez drugą,która lepsza a za plecami?????Żałosne.Zero wstydu a o klasie to już nic nie powiem.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
   2. Gołdapski sport nie musi się opierać wyłącznie na OSiR, choć w dużej mierze powinien mieć w tej instytucji koordynatora. Jest kilka dyscyplin, które w Gołdapi dobrze sobie „radzą” i o pogrzebie gołdapskiego sportu nie ma co mówić. Narciarstwo wśród dzieci i młodzieży to zdecydowanie kompromitacja i to w dużej mierze zależy od dofinansowania tych dziedzin w szkołach. Brak zimy nie jest, moim zdaniem, wytłumaczeniem, bo np. w tym roku styczeń i końcówka grudnia były u nas śnieżne. Inna rzecz – promocja imprez sportowych przez OSiR jest prawie żadna… To nie media raczej powinny wyciągać plakaty lub informacje z portalu OSiR…
    Tym imprezom po prostu brakuje… „osobowości”…

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. narciarz

     Panie Redakcjo, moim zdaniem ma pan rację ale tylko połowicznie. Dofinansowanie tak, ale niestety pogoda też jest bardzo ważna. Jeden śnieżny miesiąc co trzy lata nikogo nie uratuje. W treningu słowem kluczowym jest „powtarzalność” i niestety nie da się 11 i pół miesiąca „imitować” jazdy na nartach nawet zastępując je rolkami. OSiR przygotowuje trasy, wypożycza sprzęt a nawet oświetla wieczorami stadion dla jeżdżących (nie wiem czy w tym roku byli instruktorzy pomagający w nauce). Czy jest sens utrzymywania trenera za 1000 zł miesięcznie cały rok + sprzęt + plus smary + specjalistyczna odzież.
     Anonim – jeżeli jesteś taki dobry to załóż UKS lub klub sportowy i pokaż jak się „odkopuje” narciarstwo bez śniegu. Wszyscy w Gołdapi, którzy tak zrobili jakoś sobie radzą – szczypiorniści, siatkarze, kickbokserzy, pływacy – i nie okazuje się, że nie musi to być OSiRowskie ani miejskie

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. Myślę, że podniesienie poziomu naszego narciarstwa to również sprawa szkół, a bez dobrego sprzętu, czyli dofinansowania tego się nie zrobi. Ciekawe, czy Supraśl i Białystok oraz Augustów mają więcej śniegu?:-)

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     2. narciarz

      Dlatego napisałem, że połowicznie ma Pan rację. W Supraślu i Augustowie mają igielit (czyli jednak dofinansowanie). Swoją drogą ciekawe czy można dotrzeć do danych jakie pieniądze gołdapskie szkoły przeznaczają na sport szkolny (zajęcia, sprzęt, wyjazdy na zawody)?

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     3. Igelit był przy szkole w Grabowie i tam była prężna ekipa parę lat temu…

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     4. FT czy CL?

      ~@narciarz – jak widać znasz się trochę na sprawie. Weź pod uwagę, że z jednego śnieżnego miesiąca Piękna Góra korzysta przez ponad 4! Wystarczy infrastruktura (armatki, ratrak) a na to żaden klub sobie nie pozwoli. Tutaj jest ogromna rola dla OSiRu i gminy. A w tych sprawach na obecny skład liczyć nie można, mają gdzieś narciarzy i sport (w razie potrzeby uzasadnię z konkretnymi przykładami)
      Co do szczypiornistów, siatkarzy, pływaków. To są ludzie, którzy powodzenie tych dyscyplin dźwigają na własnych barkach, za własne pieniądze i w kółko „żebrząc” o wsparcie wszystkich ludzi dobrej woli. należy im się ogromny szacunek i podziw dla zaangażowania. Kickbokserzy znaleźli metodę jak dzięki „sposobom” zyskać przychylność burmistrza i sobie lepiej radzą. Niepokorni szczypiorniści, siatkarze nie mogą liczyć na takie wsparcie. A OSiR jest od tego by pomagać wszystkim!!!! A nie tylko wybranym misiom, kobrom lub innym przyjaciołom królika

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
  2. Czuk

   Trzeba przyznać, że nawet Niebo (natura) nie sprzyja panu Kowalczukowi i jego szefowi: tuż przed Biegiem nastąpiła gwałtowna odwilż z deszczem. Tuż po Biegu aura ponownie dała piękny kolejny wysyp śniegu. Smutne.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  3. Hej

   A Ty byłeś?!! Raczej nie, bo moim zdaniem frekwencja nie była mała, a poziom imprezy dość wysoki. Łzy cisnął się do oczu jak tacy jak TY ciągle narzekają. Może zrób cokolwiek, bieg psa, skok myszki, rzut beretem i sam zobaczysz jak ciężko być organizatorem, koordynatorem czy też fachowcem wg. Ciebie do organizowania różnorakich imprez!!! MINUSUJCIE

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. BD

    A co rozumiesz przez wysoki poziom? Wyjaśnij proszę wszystkim. Bo zawodnicy startujący w sobotę i niedzielę oraz kibice mieli zupełnie inne zdanie. Wiesz dlaczego? Bo jeżdżą po całej Polsce na różne biegi (a byli i tacy co bywają na biegach i w Europie i w Azji i za oceanem)! I mają porównanie jaki jest standard, jak był a jaki jest obecnie. Przytoczę opinię która została wypowiedziana przy obecnym dyrektorze: wróciła wiocha. Albo udawał, że nie słyszy albo lekceważył opinie kibiców i zawodników. Żeby zbaleźć coś pozytywnego muszę przyznać, że namiot dla VIP był super wyposażony. Jak nigdy! Widać kto naprawdę był najważniejszy dla pana Kowalczuka: grupka krawaciarzy.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 3. Alla

  A ja się cieszę że widzę Panią Starostę bez „obstawy” pana C. Pani Marzanno uwolni się Pani z tego mezaliansu z tym facetem. Kobiety macie władzę w powiecie, skompromitowani faceci nie są Wam do niczego potrzebni – czas odsunąć od władzy pana C. i panią S. Kobiety górą!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Julia

   Racja. Trzeba uwolnić się od wpływu skompromitowanego faceta. Pani Starosto, czas przejąć inicjatywę i pokazać kto rządzi w powiecie.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. MAREK

   Panowie AC i MM oraz Pani GS powinni odejść. Dostatecznie się już skompromitowali. Pani Marzanno proszę udowodnić że potrafi Pani kierować nie tylko przedszkolem.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  3. Kochajmy się

   Pani S jest z PiSu, więc wg niektórych nie jest kobietą i nie jest człowiekiem, można ją odczłowieczyć wg pani Alli i innych. Kochani nie słyszeliście o mowie nienawiści?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. ktos

  BJ w tym roku to żenada i wstyd.Wstyd za burmistrza i Kowalczuka.KIEDY urzędował KULIKOWSKI i KUSKOWSKI startowało kilkuset zawodników.Brak promocji imprezy,. Uczestnicy wpłacają startowe, WIĘC PANIE Kowalczuk NIE BREDŹ,że za dużo kosztuje impreza-ludzie słyszeli.Ta impreza jak widać służyła tylko do lansowania się Burmistrza,w czerwonym ocieplaczu Wawrzyna-pseudo narciarz w czapce z innej epoki fryzura Dyrektora OSiR itp.Wstyd na całą POLSKĘ

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. r

  A co dokładnie na temat ? Za kilka lat nie będzie już komu szkolić.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Jaki kram taki pan

  Prawda jest taka że sami go wybraliście, to kolejne 5 lat kryzysu dla gminy. Wystarczy zapytać w SG jaki to był pracuś nad pracusie. Dyrektor OSiR który nie ma pojęcia o planowaniu imprez i na temat sportu ale jest wtulony jak York w pachę pana i wiernie go liże. Skarbniczka nie wie w jakim świecie żyje, o zastępczyni ideale nie wspomnę ale jest lepsza niż York. Za to mamy świetne wiaty na wioskach z których nikt nie korzysta a wieczorami spotykają się wyrostki na pijaństwo, można dostać butelką. Mamy drogę i ścieżkę odśnieżoną do samego władcy, przecież dalej już nie trzeba. Chamstwo, agresja, nienawiść oraz ciągła zemsta, sztuczny uśmiech teraz panuje. Nagradzani pupile i sługusi a woły do pracy niech „pracują” przecież to idioci na niczym się nie znający. Kiedy powiemy my społeczeństwo, kiedy powiedzą pracownicy podlegli:
  STOP NIENAWIŚCI.
  No Kiedy …
  No kiedy …
  No kiedy …

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Żorż

   Nigdy tak nie powiemy! Bo takie mamy społeczeństwo. Takich wyborców.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 7. Anonim

  Rodzina jest najważniejsza!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Anonim

  O tak i rodziny.Jedna z drugą miałaby obowiązki i szybciutko wracałaby do dzieci a tak jak widać.Żałosne.Co za czasy,że rodzina nie ma już znaczenia.Koniec świata.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. Ania

  Co? Jak to rodzina nie ma znaczenia? A rodzina Dzienisów? Proszę spojrzeć jak się wzajemnie tam wszyscy popierają. To przykład na cały powiat!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. Obserwator

  Kochani komentatorzy, niektóre komentarze mają się nijak do BJ! Być może pomyliliście strony a żal bo były pełne mądrości i wiedzy o narciarstwie! Redakcjo czy kompromitacją może być coś czego nie ma! Różne padają oceny OSiR i dyrektorów ! Rozliczamy burmisia co On winien zatrudnił specjalistę! Prace OSiR podsumuje widziany na samochodzie nauki jazdy napis: nie trąbta robim co możem! A widać co robią! Piszecie o Grabowie: mieli tor igielitowy! Tak zbudował go Pan od WF z rodzicami i uczniami przy dofinansowaniu gminy. Prawda mieli silną grupę narciarską! Mają do dziś klasy sportowe i wyniki NIEWIDOCZNE na imprezach! Może warto spytać dyrekcje szkoły co jest grane! pozdrawiam sympatyków nart!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. Halina

  Uprzejmie Panią informuję, że radni nie wybierają urzędników ani podwładnych pracowników w urzędzie ani w podległych jednostkach. Zatrudnianie i wybieranie urzędników należy tylko i wyłącznie do pana burmistrza.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...