Ten dzień był niezwykłą lekcją dla naszych uczniów

Uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej w Boćwince mieli przyjemność oglądać w Domu Kultury spektakl teatru Artenes z Wrocławia pt. „Skąd nasz ród”.

To opowieść o Mieszku, który dyskutuje ze swoimi doradcami o przyszłości kraju i ostatecznie postanawia wzmocnić kraj przez unię z cywilizacją chrześcijańską.

Spektakl był pełen efektów specjalnych, strojnych kostiumów, ładnej dekoracji i wspaniałej muzyki. Potem uczniowie udali się do 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego, aby poznać historię jednostki oraz pracę żołnierzy. Po Sali Tradycji oprowadzał major Łapiński, który opowiadał o powstaniu jednostki, jej symbolach oraz sprzęcie jakim dysponuje pułk.

Uczniowie mieli okazję zwiedzić również sale upamiętniającą poległych na misjach żołnierzy. Dzieci z klas 1-3 również spędziły ten dzień bardzo aktywnie. Swoją przygodę zaczęły w Sali Zabaw Wesoły Kangurek. Dzieci nauczyły się jak samodzielnie kupić bilet. Poznały zasady panujące w sali zabaw i oczywiście świetnie się bawiły.

Później dzieci czekała kolejna lekcja. Teatr Artenes dla młodszych widzów przygotował spektakl pt. „Bajki naszego dzieciństwa”. Kolejnym punktem na naszej wycieczce była wizyta w pizzerii. To była świetna lekcja matematyki, bo dzieci samodzielnie zamawiały sobie wybrane dania i za nie płaciły. Ten dzień, mimo, że nie spędzony w szkolnych ławkach, był niezwykłą lekcją dla naszych uczniów.

SP w Boćwince


Aktualności

Powiązane artykuły