Projekt połączył ze sobą w niecodzienny sposób 101 szkół z całej Polski

100 kartek pocztowych na 100-lecie odzyskania niepodległości – Innowacja pedagogiczna w Szkole Podstawowej w Boćwince

W dzisiejszych czasach tradycyjne wysyłanie pocztówek odchodzi w niepamięć. Uczniowie piszą do siebie przede wszystkim maile, SMSy czy też wiadomości na portalu społecznościowym.

Wszyscy idziemy z duchem czasu zapominając, że pisanie tradycyjnych listów ćwiczy motorykę, wyobraźnię i cierpliwość oraz w oczywisty sposób rozwija kreatywność.

Listy są czymś wyjątkowym, magicznym, osobistym i bardzo często stają się oryginalną pamiątką na długie lata. Zdarza się i tak, że niosą za sobą pewną tajemnicę, jakąś historię… Projekt „A to Polska właśnie…” połączył ze sobą w niecodzienny sposób 101 szkół z całej Polski. Uczniowie ci, jak i nauczyciele, nigdy nie spotkali się osobiście, nie znają się nawet z widzenia.

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej innowacji pedagogicznej, której celem było przesłanie 100 kart pocztowych z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz promocja regionu, z którego pochodzi. Wszystkie wysłane pocztówki zostały własnoręcznie przygotowane przez uczniów zarówno tych starszych jak i najmłodszych. Każda z nich była wyjątkowa i niezwykle starannie wykonana.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

SP w Boćwince


Aktualności

Powiązane artykuły