Posypały się mandaty za nadmierną prędkość

100 skontrolowanych pojazdów i 40 nałożonych mandatów karnych za niestosowanie się do ograniczenia prędkości – to efekt działań policjantów na drogach powiatu gołdapskiego podczas kilkudniowej akcji „Prędkość”.

Od soboty (16.02.19 r.) policjanci gołdapskiej drogówki przy wsparciu policjantów z Oddziału Prewencji z Olsztyna prowadzili działania „Prędkość”. Funkcjonariusze wyposażeni w mierniki prędkości kontrolowali poczynania kierowców na drogach powiatu gołdapskiego. Mundurowi pod lupę wzięli drogę krajową nr 65 i drogi wojewódzkie nr 650 i 651.

W ciągu trzech dni funkcjonariusze skontrolowali ponad 100 kierujących pojazdami. Efektem tego było ujawnienie blisko 60 wykroczeń. W 40 przypadkach było to przekroczenie dozwolonej prędkości, za co policjanci nałożyli na kierujących mandaty.

Dążąc do poprawy bezpieczeństwa mundurowi w codziennej służbie, w dalszym ciągu będą zwracać uwagę na tych kierowców, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością i popełniają niebezpieczne wykroczenia, ponieważ to właśnie nadmierna prędkość jest nadal najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

Przypominamy, ze kierującemu, który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły