Północna Liga Regionalna. UKS Gołdap Zdrój po pierwszej rundzie na trzecim miejscu

Zakończyła się I runda 18 edycji Północnej Ligi Regionalnej im. Franciszka Pietrołaja. W rozgrywkach uczestniczy 10 zespołów: cztery z Podlasia i sześć ze wschodnich rubieży Warmii i Mazur. W pierwszej odsłonie zespoły grały systemem „każdy z każdym”, a w rundzie rewanżowej będą rywalizować w dwóch grupach o miejsca 1-5 i 6-10. Do czołowej piątki awansowały drużyny z Olecka, Ełku, Gołdapi, Starego Folwarku i Słobódki.

W rozgrywkach uczestniczy wielu młodych zawodników, którzy u boku starszych nabierają potrzebnego doświadczenia. Starsi zaś traktują ligę jako fajną zabawę i możliwość realizacji swoich pasji. Towarzyszy temu jednak ostra, sportowa rywalizacja. Dodatkową motywacją jest ranking indywidualny, a na jego czele po I rundzie znajduje się zawodnik Czarnych Olecko Robert Karniej, który w 35 rozegranych meczach nie poniósł dotąd porażki.

Jedną przegraną (z Robertem) zanotował lider ełczan Marcin Czarniawski. Miejsce na podium uzupełnia Grzegorz Wesołowski z Gołdapi. Warto podkreślić znakomitą skuteczność jednego z najstarszych zawodników ligi Janusza Rososińskiego z Giżycka, który aktualnie zajmuje 4 pozycję.

Wśród najmłodszych uczestników doskonale sobie radzi Maciej Bronakowski z Białobrzegów, który w stawce ponad siedemdziesięciu zawodników plasuje się na 14 pozycji z prawie 60-procentową skutecznością. Zakończenie rozgrywek planowane jest na koniec marca, o czym informuje nas Zbigniew Bobryk z Pisanicy – jeden z organizatorów ligi.

Wyniki w załączniku:

PLR I Runda 2019

Powiązane artykuły