Pięć drużyn z naszego terenu awansowało do finału województwa

We wtorek, 12 lutego w hali sportowej Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Rejonu VI Szkolnego Związku Sportowego w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych i rocz. 2003-2005 dziewcząt i chłopców.

W tej wielkiej imprezie wystartowało 14 drużyn z 7 szkół z czterech sąsiadujących powiatów: oleckiego, giżyckiego, ełckiego i gołdapskiego (łącznie 32 zawodników i zawodniczek).

Mistrzostwa rozgrywano na 8 stołach, a drużyny rozgrywały między sobą mecze systemem każdy z każdym. Wśród dziewcząt i chłopców szkół podstawowych najlepsze okazali się pingpongiści Szkoły Podstawowej w Pisanicy (Maria Skarżyńska, Paulina Pawłowska) oraz Maciej Ziarko, Artur Krymski.

Podopieczni Agnieszki Podbielskiej: Dominika Żukowska, Julia Jankowska i Konrad Śliwiński, Mateusz Marcinkiewicz (SP 2 Gołdap) uplasowali się na wysokim drugim miejscu. W rocznikach 2003-2005 pierwsze lokaty powędrowały do SP 2 Gołdap (Patrycja Karnauchow, Oliwia Bagińska) – dziewczęta i SP Pisanica (Kacper Malinowski, Marcel Rutkowski) – chłopcy. Dominik Święcki, Damian Jarzyna (SP 5 Gołdap) jak również Julia Karbowska, Wiktoria Jaśkiewicz (Gimnazjum Dubeninki) uplasowali się na wysokich drugich miejscach.

Wszystkie drużyny otrzymały gustowne puchary i pamiątkowe dyplomy. Natomiast najlepsze trzy drużyny w każdej kategorii otrzymały medale. Po dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii awansowały na finał mistrzostw województwa warmińsko-mazurskiego. Organizatorem tej imprezy był Gołdapski Szkolny Związek Sportowy, który jest współfinansowany przez Gminę Gołdap.

WYNIKI

Szkoły Podstawowe

Dziewczęta:

1. SP Pisanica – (Maria Skarżyńska, Paulina Pawłowska);

2. SP 2 Gołdap – (Dominika Żukowska, Julia Jankowska);

3. SP Dubeninki – (Martyna Kalwajtys, Amelia Bernatowicz).

Chłopcy:

1. SP Pisanica – (Maciej Ziarko, Artur Krymski);

2. SP 2 Gołdap – (Konrad Śliwiński, Mateusz Marcinkiewicz);

3. SP 1 Olecko – (Mateusz Klekotko, Filip Daniłowicz, Piotr Saliński);

4. SP Dubeninki – (Szymon Czyżyk, Kamil Wronowski).

Roczniki 2003-2005

Dziewczęta:

1. SP 2 Gołdap – (Patrycja Karnauchow, Oliwia Bagińska);

2. Gimnazjum Dubeninki – (Julia Karbowska, Wiktoria Jaśkiewicz);

3. SP 4 Olecko – (Kamila Domel, Pola Stadnicka).

Chłopcy:

1. SP Pisanica – (Kacper Malinowski, Marcel Rutkowski);

2. SP 5 Gołdap – (Dominik Święcki, Damian Jarzyna);

3. Gimnazjum Dubeninki – (Jakub Bernatowicz, Jakub Kryścio, Michał Truchan);

4. SP 4 Olecko – (Maks Bedyński, Kamil Buchowski, Wiktor Raszkowski).

Powiązane artykuły