Obejrzeli spektakl osnuty na kanwie znanych legend

Uczniowie SP 2 obejrzeli w gołdapskim Domu Kultury spektakl pt. „Skąd nasz ród” przygotowany przez Teatr Artenes z Wrocławia. Spektakl osnuty na kanwie znanych legend, nawiązujących do początków naszego państwa, to doskonałe widowisko artystyczne, które pomaga uczniom pogłębiać wiedzę z zakresu odległych dziejów państwa polskiego.

Główny bohater – książę Mieszko wyrusza w podróż po książęcych grodach, aby zastanowić się nad przyszłością swojego kraju. W drodze spotyka grupę Wikingów, którzy zbierają informacje o historii i obyczajach Słowian, co staje się pretekstem do przedstawienia przez Mieszka legend założycielskich państwa polskiego. Książę opowiada przybyszom o Lechu, Piaście Kołodzieju, o Popielu i Mysiej Wieży, o królu Kraku i Wandzie. Legendy wywołują na Wikingach wielkie wrażenie, a sam Mieszko, pełen refleksji nad swoim państwem, postanawia wzmocnić kraj poprzez unię z cywilizacją chrześcijańską.

Artyści wprowadzili nas w odległy świat polskich plemion, gdzie kształtowała się państwowość kraju Mieszka. Wspaniała gra aktorska, barwne kostiumy, pomysłowa aranżacja z wykorzystaniem efektów świetlnych stworzyły ciekawe widowisko teatralne w którym nie zabrakło również odrobiny humoru. Do udziału w spektaklu zaproszono również ucznia z naszej szkoły.

SP 2


Aktualności

Powiązane artykuły