Koniec ferii zimowych – policjanci podsumowali działania

Zakończyły się ferie zimowe w naszym regionie. Podczas tych dwóch tygodni gołdapscy policjanci dbali o to, aby przebiegały one przede wszystkim bezpiecznie. Policjanci ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo na drogach, a policjanci pozostałych służb zadbali o to, żeby w mieście było przede wszystkim spokojnie.

 

 

 

 

 

W czasie trwania akcji „Bezpieczne Ferie 2019” funkcjonariusze prowadzili działania aby zapewnić bezpieczeństwo w ruchu drogowym podczas wyjazdów i powrotów z ferii.

Policjanci sprawdzali nie tylko wyposażenie i stan techniczny pojazdów, ale także wymagane dokumenty, dostosowanie przez kierowców prędkości do warunków panujących na drodze i przede wszystkim ich trzeźwość.

Przez ten dwutygodniowy okres funkcjonariusze skontrolowali blisko 380 pojazdów. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Funkcjonariusze skontrolowali jeden autokar, kontrola stanu technicznego nie wykazała nieprawidłowości. Policjanci w 73 przypadkach ukarali kierowców mandatami karnymi, z czego ponad 50 było za przekroczenie dozwolonej prędkości. 

W okresie ferii zimowych na drogach powiatu doszło do 15 zdarzeń, w tym 1 z udziałem dzikiego zwierzęcia. Na szczęście nikt nie został ranny. W tym okresie miało miejsce 9 kolizji.

Funkcjonariusze odwiedzali także miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży, gdzie uczestniczyli i przeprowadzali pogadanki dotyczące głównie bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły