Dawid i Bartek w półfinale mistrzostw Polski juniorów w piłce siatkowej chłopców

W dniach 21-24 lutego w Suwałkach rozegrany został ćwierćfinał Mistrzostw Polski w piłce siatkowej juniorów. Młodzi siatkarze SUKSS Suwałki (gdzie na co dzień trenuje i gra dwóch chłopców z Gołdapi: Dawid Rusak – uczeń LO Gołdap na pozycji libero i Bartosz Mikielski- uczeń ZSZ Gołdap na pozycji rozegrania), uzyskali awans do ćwierćfinału, zdobywając tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego.

SUKSS Suwałki jako gospodarz turnieju, po bardzo dobrej grze awansował do półfinału Mistrzostw Polski. W tym samym czasie w całej Polsce rozegranych zostało osiem turniejów ćwierćfinałowych. W ćwierćfinale w Suwałkach udział wzięło pięć klubów wyłonionych w drodze losowania w siedzibie PZPS w Warszawie: Grupa A 1 – SUKSS Suwałki (mistrz woj. podlaskiego), 2 – Kęczanin Kęty(wicemistrz woj. małopolskiego), 3- KPS Progres Września (brązowy medalista woj. wielkopolskiego). Grupa B 1 – Trefl Gdańsk (mistrz woj. pomorskiego ), 2 – MKS Czarni Połaniec (wicemistrz woj. świętokrzyskiego).

Drużyna SUKSS Suwałki, przy głośnym dopingu swoich kibiców, dobrze rozpoczęła turniej, wygrywając z Kęczaninem Kęty 3:0 (25:21, 25:23, 25:17). W drugim dniu turnieju grając solidną siatkówkę pokonała KPS Progres Września 3:0 (25:20, 25:15, 25:23). W trzecim meczu, decydującym o awansie do półfinału Mistrzostw Polski, SUKSS Suwałki zmierzył się z MKS Czarni Połaniec . Mecz był zdecydowanym pokazem siły zespołu SUKSS , chłopcy wygrali gładko i zdecydowanie 3:0 (25:13, 25:15, 25:19) i tym samym awans do półfinału Mistrzostw Polski stał się faktem.

W ostatnim meczu turnieju, w niedzielę, SUKSS Suwałki spotkał się z Treflem Gdańsk – czołową drużyną młodzieżową w Polsce (obie drużyny miały już zapewniony awans do półfinału).Stawką tego meczu było I miejsce w turnieju i możliwość organizacji turnieju półfinałowego „u siebie”. Niestety, w pierwszym secie chłopcy z drużyny SUKSS popełnili zbyt dużo błędów własnych i przegrali wysoko – 17:25. W drugiej partii podjęli walkę i byli o krok od sukcesu. Ulegli dopiero na przewagi – 25:27. Trzecia odsłona także zakończyła się niepomyślnie – 21:25.

– Szkoda tego drugiego seta – ocenia trener drużyny Bartosz Jasiński. – Gdybyśmy go wygrali, to kto wie, jak dalej potoczyłoby się to spotkanie. – Ogromnie cieszymy się jednak z faktu, że w najstarszej z młodzieżowych kategorii, jesteśmy w czołowej „16” zespołów w Polsce. Na tym etapie wystąpią już topowe młodzieżowe zespoły siatkarskie w kategorii juniorów i wszystkie mecze będą meczami o „życie”- dodaje trener suwalskiej drużyny.

W dniu 27 lutego w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Warszawie odbyło się losowanie grup półfinałowych (cztery grupy po cztery zespoły). Drużyna SUKSS Suwałki walczyć o Finał Mistrzostw Polski uda się do Częstochowy , gdzie zmierzy się z drużyną gospodarzy AZS 2020 Częstochowa oraz KS Metro Warszawa i BKS Chemik Bydgoszcz. Turniej półfinałowy rozegrany zostanie w dniach 15-17 marca.

Powiązane artykuły