Tragiczny wypadek w Jabłońskich. Zginęła 30-letnia kobieta

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia do którego doszło dzisiaj rano na jednej z tras w gminie Gołdap. 30-letnia kobieta jadąc w kierunku  Jabłońskich uderzyła w drzewo. Pomimo reanimacji zmarła.

 

 

 

Do zdarzenia doszło dzisiaj (03.01.19) rano. Około 10:00 oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym który miał miejsce na trasie Gołdap – Jabłońskie w gminie Gołdap.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce wstępnie ustalili, że 30-letnia kierująca bmw, jadąc od Gołdapi do Jabłońskich na prostym odcinku oblodzonej drogi najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg po czym zjechała na przeciwległy pas jezdni i lewą stroną auta uderzyła w przydrożne drzewo. Siła uderzenia była tak silna, że auto odbiło się od drzewa i zjechało do rowu.

Z kobietą podróżowało 5-letnie dziecko, któremu nic się nie stało. Niestety 30-letnia mieszkanka gminy Gołdap pomimo reanimacji zmarła. Droga na tej tasie była zablokowana przez 4 godziny. Policjanci zorganizowali objazdy.

Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury wyjaśniają wszystkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły

7 komentarzy do “Tragiczny wypadek w Jabłońskich. Zginęła 30-letnia kobieta

 1. Da

  Panie Redaktorze! Właśnie co do takich komentarzy jak ten powyższy, idiotyczny i nieludzki powinien Pan stosować cenzurę. A nie ” na prośbę zainteresowanego…” .

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Da

   Dziękuję, Panie Redaktorze.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. obywatelski

  Życia to nie zwróci, ale odszkodowanie lub renta dla dzieci zmarłej raczej na pewno. Są instytucje i prawnicy, którzy mogą pomóc w wygraniu sprawy przed sądem. Bo urzędnik nie przyzna się , że zawinił. Ustawa z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (tekst jedn. Dz. U.z 2007 r. nr 19 poz.115 z pózn zm.) wskazuje jednoznacznie, że zarządca drogi wraz z chodnikami oraz infrastrukturą towarzyszącą jest odpowiedzialny za jej prawidłowe, zgodne z obowiązującymi normami utrzymanie. Ustawa stanowi, że zarządca według prawa jest odpowiedzialny za zapewnienie w okresie zimowym bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Właściciele, lub zarządcy tych obiektów za nie wykonanie ww. czynności i spowodowanie wystąpienia zagrożenia dla zdrowia, życia lub mienia odpowiadają jak za popełnienie czynu niedozwolonego ( art. 415 k.c.). Orzecznictwo ujęte w wyroku Sądu Najwyższego z dnia 10. Czerwca 2005 r. ( sygn. akt II CK 719/04).

  W praktyce zatem poszkodowany, dochodząc swoich roszczeń odszkodowawczych winien wskazać, kto ponosi winę oraz jakich dopuścił się zaniedbań. Wnosząc o odszkodowanie z tytułu utraty uszczerbku na zdrowiu winniśmy wykonać nw. czynności :

  – Ustalić fakt powstania uszczerbku na zdrowiu lub szkody w mieniu szkody np. złamanie ręki, skręcenie nogi, uszkodzenie ciała w wyniku upadku, uszkodzenie felgi w pojeździe w wyniku wjazdu w „dziurę” na drodze, rozbicie szyby, uszkodzenie maski pojazdu itp.

  – Określić czy szkoda powstała w przypadku zawinionego działania instytucji czy osoby. Oblodzony chodnik, nieodśnieżona droga publiczna, zerwanie i upadek lodu z dachu powodujący szkodę itp.

  – Wskazać czy zaistniał związek przyczynowy między szkodą a działaniem lub zaniechaniem np. złamanie ręki spowodowane zaniechaniem odśnieżania śliskiego chodnika, uszkodzenie pojazdu spowodowane brakiem odśnieżania i powstanie kolein w nawierzchni itp.

  W praktyce jednak liczyć się musimy z winą lub zaniedbaniem osób odpowiedzialnych za stan utrzymania drogi czy chodnika z uwzględnieniem występujących czynników przez nich niezależnych jak: intensywnych opadów śniegu, wystąpieniu dodatkowo gołoledzi itp. W takim przypadku ustawodawca zmniejszył odpowiedzialność tych osób. Jednak winny one uprzedzić korzystających z dróg czy chodników o zaistniałym niebezpieczeństwie w postaci tablicy lub znaku informującego o powstałym zagrożeniu.

  Osoby chore i cierpiące z powodu zachowania braku równowagi, łamliwości, cukrzycy oraz epilepsji mogą mieć większe kłopoty z dochodzeniem swoich roszczeń odszkodowawczych. W praktyce mogą otrzymać umniejszone odszkodowanie.

  Osoba poszkodowana może ubiegać się zatem o przyznanie odszkodowania :

  Jednorazowego zadośćuczynienia pieniężnego za doznany uszczerbek na zdrowiu (art. 445 k.c. w zw. z art. 444 kc),
  Zwrotu kosztów leczenia oraz wyrównania strat powstałych w mieniu np. remont pojazdu (art. 444 k.c. paragraf 1),
  Ubieganie się o rentę uzupełniająca z uwagi na wyrównanie różnicy dochodów poszkodowanego z uwagi na ograniczenia zdrowotne np. powstanie inwalidztwa i renty zdrowotnej ( art. 444 k.c.paragraf 2 art. 447 k.c. ),
  Ubieganie się o uzyskanie odszkodowania celem poprawy poszkodowanemu stanu zdrowia. Głównie związane z rehabilitacją po odbytym leczeniu specjalistycznym ( art. 444 k.c. paragraf 2.)
  Zwrotu kosztów zniszczonych rzeczy w wyniku wypadku czy kolizji np. odzieży, obuwia lub innych szkód majątkowych w pojeździe itp.

  Wypłata odszkodowania następuje zgodnie z ustawą z dnia 21 września 2004 r. z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej zarządcy danej nieruchomości ( Dz.U.nr 207,poz.2114).

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Józek

  Właściciele nieruchomości przyległych do chodników dla pieszych też odpowiadają za wypadki na chodnikach . Wg prawa muszą USUWAĆ śnieg i lód z chodników . Dziwne prawo ale prawo.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Kiedy chodnik odśnieża właściciel nieruchomości?
   Za chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości.
   Jeżeli zatem chodnik przylega bezpośrednio do ogrodzenia domu, obowiązek odśnieżania spoczywa na właścicielu nieruchomości.
   Jeżeli między chodnikiem a granicą działki jest pas zieleni, odśnieżyć powinna już gmina. Śnieg, który uprzątnie z chodnika właściciel, powinien zostać usunięty przez zarządcę drogi.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. Obserwator

  Żal!!!!! Ale byłó za szybko! Żal!!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Xxx

   Czy 45km/h to za szybko?? ,,Obserwator” stuknij się w głowę albo dowiedz się prawdy zamiast insynuować…

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...