Szlifierka taśmowa

Gdybyśmy prześledzili historię maszyn i urządzeń służących do obróbki i wykańczania płaskich powierzchni lub kantów to bez trudu zauważymy jaką ewolucję przeszły te urządzenia nie tylko pod względem zasady działania, ale również pod względem design’u i bezpieczeństwa pracy. Oczywiście największa rewolucja nastąpiła wraz z zastosowaniem prądu elektrycznego w przemyśle co znacznie ułatwiło pracę. Od wieków istniało zapotrzebowanie na narzędzia do szlifowania i wygładzania powierzchni. Przykładem mogą być rozmaite szlifierki taśmowe.

Nie tylko marki zagraniczne

Warto jednocześnie podkreślić, że w tej branży branży w ostatnich latach sprawdzają się nie tylko firmy zagraniczne. Dobre produkty tego typu oferują również firmy polskie i na pewno można polegać na marce CORMAK – od kilkunastu lat związanej z największym centrum maszyn do obróbki metalu i drewna w Polsce. Ofertę firmy znajdziemy na stronie https://www.cormak.pl/pl/szlifierki-tasmowe/252-szlifierka-tasmowa-cormak-100×1220-15-kw.html

Zwraca tu uwagę uwagę szeroki asortyment urządzeń przeznaczonych do obróbki metalu. Począwszy od tych ciężkich, choćby frezarek i tokarek, zakończywszy na wiertarkach oraz szlifierkach tarczowych i taśmowych. Zwłaszcza te ostatnie mają coraz większe powodzenie u klientów – sprawdzają się bowiem zarówno w większych zakładach, jak w mniejszych pomieszczeniach. Szlifierki taśmowe pełnią też już rolę niezbędnika w każdym warsztacie zajmującym się obróbką metalu.

Polecić warto szlifierkę taśmową CORMAK SM100

Zanim weźmiemy to urządzenie do ręki to przede wszystkim może rzucić w oczy estetyczny wygląd i ergonomiczny kształt zapewniający wygodną i bezpieczną obsługę.

Ta szlifierka służy do szlifowania zgrubnego między innymi kantów. Co bardzo istotne – posiada króciec ssący do odciągu. Pracując szlifierką CORMAK SM100 nie odczuwamy wibracji, co urządzenie zawdzięcza dobrze wyważonym rolkom. Ponadto mamy do czynienia z dużą powierzchnią do szlifowania płaszczyzn regulowaną ogranicznikami.

Wymiany taśmy szlifierskiej dokonujemy bez większego trudu i wysiłku. Prędkość taśmy to 10 m/s, natomiast jej wymiary wynoszą 100 na 1220 mm.

Pamiętajmy ponadto

Pamiętajmy ponadto, że firma zapewnia profesjonalniej serwis gwarancyjny wraz ofertą szkolenia również w zakresie bezpieczeństwa pracy. Warto jest dokładnie przeczytać instrukcję obsługi urządzenia, przy czym nie musimy się martwić o głośność, bowiem ta szlifierka jest cicha i stabilna w użytkowaniu. Posiada ponadto bezawaryjny i mocny silnik.

Zatem w razie potrzeby nie musimy się za bardzo rozglądać – wystarczy skontaktować się z tą doświadczoną firmą.


Porady

Powiązane artykuły