Rusza Piękna Góra

Informujemy, że sezon narciarski rozpoczynamy w piątek 11 stycznia od godz. 12.00. Uruchomiona zostanie trasa 650 m przy wyciągu orczykowym (C) oraz trasa niskiego prowadzenia (D).

 

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Rusza Piękna Góra

 1. narciarz

  Szkoda tylko, że od kilku sezonów ośrodek nie rozwija się zupełnie – brak nowych, ciekawych atrakcji, stare, cieknące smarem orczyki i wyłączona zupełnie z użytku trasa B czyli najkrótsza. Zupełnie odwrotnie niż w innych ośrodkach, gdzie każda dodatkowa trasa to wartość dodana dla ośrodka…Brak inwestycji choćby w wyciąg taśmowy dla najmłodszych. Już nie jesteśmy „jedynym ośrodkiem narciarskim w północnej Polsce” i trochę szkoda, że zostajemy w tyle i marnujemy nasz potencjał…

 2. Andrzej

  Piękna Góra jest „perełką” , naszą dumą i szansą.Rozpoznawalność Gołdapi
  to przede wszystkim ten cud natury.Przez wiele lat grupa decydentów ,pseudo-działaczy i cwaniaczków postanowiła zabawić się w prowadzenie działalności gospodarczej ,zabawom ,hulankom i pijaństwom nie było końca. I wiemy jak to się skończyło.
  Mamy sytuację trudną ,ale ja widzę szansę na jej poprawę.Mój pomysł to umowa o partnerstwie publiczno-prywatnym pomiędzy właścicielem Zajazdu i Gminą Gołdap. Należałoby zawiązać spółkę np. akcyjną co da podstawę prawną do legalnych inwestycji publicznych pieniędzy. Wtedy
  można pomyśleć o poważnych inwestycjach typu.położenie na jednym stoku nawierzchni igielitowej ,która przyciągnie narciarzy przez okrągły rok.Wokół jest blisko 100 hektarów co umożliwia zaplanowanie pola golfowego.Wokół tego obiektu mogą powstać inne atrakcje przyciągające turystów. Nasze władze wymyśliły i realizują zakład przyrodoleczniczy za blisko 30 milionów co w mojej ocenie jest inwestycją chybioną ,która będzie generowała ogromne koszty i straty.
  Przyszłość naszego miasta powinna być ukierunkowana na walorach naturalnych ,czyli na turystykę.
  Andrzej Tobolski

  1. Anonim

   Suma bzdur zawarta w tekście A. Tobolskiego jest niewyobrażalna. Obecny burmistrz lekką ręką wydaje kilka milionów złotych na inwestycje w zakład przyrodoleczniczy, które można pozyskać ze środków UE (poprzez RPO), na funkcję kierownika tego zakładu mianuje gościa, który nie ma o tym zielonego pojęcia (M. Podziewskiego) zamiast prawdziwego fachowca, który przynajmniej przypilnowałby wykonawcy i pozwolił uniknąć błędów i luk. To jak wyglądałaby ta inwestycja na Pięknej Górze?! Strach pomyśleć! A jeszcze proszę panie Tobolski dowiedzieć się od T. Luto jak wygląda sprawa partnerstwa publiczno-prywatnego w sprawie budowy szpitala w Gołdapi. Są nagrania dostępne w internecie, gdzie T. Luto kilka lat temu deklaruje budowę nowego szpitala z prywatnym inwestorem. Proszę poszukać i publicznie wyegzekwować odpowiedź!
   P.S. Czy w końcu wykonał Pan wyrok sądowy wobec W. Hołdyńskiego i G. Sendy? Jeżeli nie to prosimy o wyjaśnienie

 3. Tomcio Paluch

  Panie Tobolski nie jestem zwolennikiem pomysłu który został przez pana przedstawiony. W chwili obecnej Piękna Góra wg mojej oceny jest zaniedbana, brak nowych inwestycji ze strony prywatnego przedsiębiorcy, widać bród i zaniedbanie, o łazienkach nie wspomnę. Program partnerski będzie polegał na tym że gmina będzie pompowała kasę robiła inwestycje, możemy tylko domniemywać że na tym skorzysta prywatna firma, wg mnie poroniony pomysł. Zgadzam się z panem co do zakładu przyrodoleczniczego tylko dziwie się, że pan do tej pory nic nie wypisuje na Lutego w końcu to on przesunął makabryczne dodatkowe pieniądze, nasze pieniądze, i zatrudnił dyrektora który nie ma swego miejsca i nie ma czym zarządzać. To tylko niekompetencje jego i jego ludzi doprowadziły do tego. Za te osiem milionów można byłoby zrobić wiele , naprawdę wiele w gminie. Ale niekompetencję „elity” Lutego są przez pana tolerowane, ale chyba wszyscy wiemy czemu. Pan i Luto jesteście jak konie z klapkami na oczach, chociaż konie to dużo powiedziane. Pan tylko w kółko to samo o pijaństwach i libacjach poprzedników, czy pan wie co odbywa się obecnie w Konikowie i w innych miejscach. Albo Pan jest ślepy albo Pan chce być ślepy. O samochodzie służbowym nie wspomne. Główne inwestycje tej gminy to WIATY, myślę że kolejna fala poronionych pomysłów wyleje się przed końcem kadencji. Niektóre panienki w urzędzie są tak ubrane jakby przyszły na zabawę karnawałową, ale to „elity”, no tak czym krócej tym lepiej, ładnie ale „ubogo” . Biedna ta nasz gmina … kolejna kadencja zmarnowana.

  1. Anonim

   Krótkie sukienki,gołe plecy. Chyba teraz tylko to się liczy.I tak do urzędu.To nie bieda to szacunek.

 4. Anonim

  ,,Elita” z bożej łaski.