Rominta czwarta w województwie

Drużyna młodzików Rominty Gołdap uczestniczyła 6 stycznia w Finale Wojewódzkim Halowej Piłki Nożnej, organizowanym przez Warmińsko -Mazurski Związek Piłki Nożnej. Na początku eliminacji do rozgrywek przystąpiło 38 zespołów z całego województwa warmińsko-mazurskiego.

 

 

 

 

W Elblągu, w tamtejszej hali Miejskiego Ośrodka Sportu, spotkało się 6 najlepszych drużyn z rocznika 2007-2008, które we wcześniejszych eliminacjach przebrnęły fazę grupową, ćwierćfinałową i półfinał.

Drużyna z Gołdapi w fazie eliminacyjnej spisywała się bardzo dobrze, w turnieju eliminacyjnym zajęli 2 miejsce, natomiast turniej ćwierćfinałowy i półfinałowy zdecydowanie wygrali, zajmując w obu turniejach 1 miejsca.

Do Elbląga udaliśmy się z dużymi nadziejami na dobrą grę i konfrontację z najlepszymi ekipami, z którymi nie możemy z racji naszego położenia geograficznego rywalizować na co dzień. W finale graliśmy systemem każdy z każdym, a czas jednego spotkania wynosił 12 minut. Każdy z zawodników miał możliwość rozegrania 60 minut w całym turnieju, w którym rozegrano w sumie 15 spotkań.

Poziom piłkarski poszczególnych meczy, jak na finał przystało był bardzo wysoki, ale już po pierwszych meczach było widać, że o czołowe miejsca w turnieju będą walczyć pomiędzy sobą dwa zespoły z Elbląga Concordia i Olimpia. Nasi młodzi piłkarze zagrali na miarę swoich aktualnych możliwości 2 mecze wygrali i 3 przegrali. Zostaliśmy pokonani tylko przez drużyny z dużych ośrodków piłkarskich – z Elbląga i Olsztyna.

W ostatecznym rozrachunku pozwoliło to nam na zjecie dobrego 4 miejsca w województwie. Należy podkreślić, że wszyscy zawodnicy Rominty uczestniczący w finale, to wychowankowie Akademii Piłkarskiej Rominty Gołdap, która funkcjonuje przy klubie.

Romintę w finale reprezentowali następujący zawodnicy: Aleksander Rembecki SP1, Bartosz Kalinowski SP1, Bartosz Hołdynski SP1, Konrad Modzalewski SP1, Kacper Chalecki SP1, Marcin Skiba SP1, Kacper Godlewski SP1, Igor Krepsztul SP1, Igor Graużul SP1, Jakub Ziemiacki SP Jabłońskie, Aaron Różański SP1. Trenerem zespołu jest Dariusz Wojtyna.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

MMKS Concordia Elbląg – 13 pkt.,
ZKS Olimpia Elbląg – 11 pkt.,
SMP Olsztyn – 9 pkt.,
MKS Rominta Gołdap – 6 pkt.,
MLKS Motor Lubawa – 4 pkt.,
Mini Soccer Academy Mrągowo – 0 pkt.

rominta (1)

Powiązane artykuły