Pijany chciał uniknąć kontroli – stracił prawo jazdy

Pijanego 18-latka jadącego vw Passatem zatrzymali dzisiejszej nocy gołdapscy policjanci. Młody kierowca na widok policyjnego radiowozu zmienił kierunek jazdy i przyspieszył. Nic dziwnego, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.

 

 

 

 

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy. Około godz. 01:00 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego patrolując ulice Mazurską zauważyli kierującego Passatem, który jadąc ulicą Okrężną na widok mundurowych zamiast jechać dalej w ulice Mazurską zatrzymał się, a następnie naruszył znak zakazu skrętu w lewo i odjechał w kierunku ulicy Żeromskiego. Policjanci widząc to nietypowe zachowanie postanowili sprawdzić, dlaczego siedzący za kierownicą mężczyzna nagle postanowił zmienić swoją trasę. Funkcjonariusze po chwili zatrzymali auto do kontroli.

Wówczas wyjaśnił się powód. Badanie na stan trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.

18-latek musiał oddać prawo jazdy. Teraz ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły