Pierwszy tydzień ferii za nami

Za nami pierwszy tydzień ferii zimowych. Gołdapscy policjanci podsumowali półmetek działań, które rozpoczęły się 18 stycznia, a ich celem jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku naszym pociechom. Wzmożone działania potrwają jeszcze tydzień. Zadbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych!

Od 21 stycznia trwają w naszym województwie ferie zimowe. Gołdapscy policjanci już od weekendu poprzedzającego ferie kontrolują to, co dzieje się na drogach naszego powiatu, szczególną uwagę zwracając na przekroczenia prędkości. Oprócz tego kontrolują stan techniczny autobusów, sprawdzają sposób przewożenia dzieci oraz egzekwują obowiązek używania pasów bezpieczeństwa.

Na półmetku ferii funkcjonariusze wykonali ponad 250 kontroli samochodów, autokarów i pieszych. Policjanci nałożyli 47 mandatów, z czego 28 było za przekroczenie prędkości. Za zły stan techniczny pojazdów 12 kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne.

Przypominamy, że w przypadku wyjazdu można zgłosić kontrolę autokaru. Policyjne patrole w miarę możliwości będą dokonywać takich kontroli bezpośrednio w miejscach zbiórek uczestników wyjazdu po uprzednim otrzymaniu zgłoszenia telefonicznego.

Podczas, gdy policjanci ruchu drogowego strzegli bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu, dzielnicowi odwiedzili dzieci na „Feriach z biblioteką” w gołdapskiej Bibliotece Publicznej oraz na „zimowisku” w Dubeninkach i Żytkiejmach. Tematyką spotkania było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w trakcie ferii. Jednak policjanci nie tylko opowiadali jak bezpiecznie wypoczywać, przypomnieli również jak ważne jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Omówili zasady korzystania ze ścieżek pieszo – rowerowych i chodnika oraz przypomnieli o obowiązku stosowania odblasków przez pieszych poruszających po zmierzchu poza terenem zabudowanym. Zachęcali również do wzięcia udziału w konkursie „Stok nie jest dla bałwanów” zorganizowanym przez Komendę Główną Policji.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły