Zarządzanie nieruchomościami – czym się kierować przy wyborze firmy?

nieruchomosci

Istnieje wiele możliwości zarządzania nieruchomościami, również budynkami mieszkalnymi. W Polsce popularne stały się wspólnoty mieszkaniowe, sporą częścią zasobów zarządzają od dłuższego czasu spółdzielnie mieszkaniowe. Jednak dobrym wyjściem może być zarządzanie prze firmę zewnętrzną oferującą kompleksowe usługi. Tyle że najlepiej sprawdzi się ta firma, która będzie miała dobry kontakt z mieszkańcami, sprzyjając funkcjonowaniu tutejszej wspólnoty.

Nowoczesne zarządzanie nieruchomościami, czyli jakie?

To przecież oczywiste, że każdy budynek jest inny i potrzebuje indywidualnego podejścia. Dobrym przykładem może być PMM Zarządzanie Nieruchomościami w Warszawie. Firma oferuje usługi kompleksowe i zarówno z zakresie administracji i księgowości, jak i doradztwa.

Podstawowe usługi PMM Zarządzanie Nieruchomościami to:

– zarządzanie nieruchomościami;

administrowanie nieruchomościami;

– zarząd powierzony;

– księgowość wspólnot;

– doradztwo.

Warto rozszerzyć nieco pojęcie „zarząd powierzony” – jest to niejako przejęcie zadań wspólnoty mieszkaniowej wraz z przejęciem pełnej odpowiedzialności (i decyzyjności) za nieruchomość. Jednocześnie zarządca powołuje radę, złożoną z wybranych właścicieli. Rada pełni rolę kontrolną i doradczą.

Bardzo istotnym argumentem przemawiającym na rzecz zatrudniania zewnętrznego zarządcy może być to, że profesjonalna i doświadczona firma powinna oferować wygodne i funkcjonalne narzędzia zarządzania lokalami. Np. warszawska Wspólnota PMM daje do dyspozycji mieszkańców tzw. Strefę Mieszkańców, która umożliwia czynne uczestnictwo w życiu wspólnoty mieszkaniowej. Dzięki temu można np.: sprawdzić swoje saldo, rozliczenie mediów, zapoznać się z ważnymi informacjami czy oddawać głosy na podejmowaną aktualnie uchwałę.

Ponadto w zakres obowiązków firmy wchodzi również dbałość o utrzymanie czystości i porządku oraz krótko i długookresowe planowanie remontów.

Podejmując się administrowania nieruchomością PMM Zarządzanie Nieruchomościami zapewnia jednocześnie dobry kontakt z mieszkańcami łącznie z ich udziałem w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących budynku i otoczenia.

Duży może więcej

Dlaczego coraz więcej wspólnot mieszkaniowych decyduje się na zaangażowanie administratora z zewnątrz? Argumentów jest wiele i do najważniejszych można zaliczyć kompleksowość usług. Administrator zewnętrzny dysponuje ekipą specjalistów wykonujących profesjonalnie każdą pracę. Profesjonalną oznacza również, że terminie.

PMM Zarządzanie Nieruchomościami działa na rynku od lat, toteż nie ma tu problemu z podwykonawcami, ponieważ do dyspozycji jest stała ekipa, co pozwala uniknąć czekania w kolejkach.

Najlepszym wyjściem jest zatrudnienie zewnętrznej firmy specjalizującej się w zarządzaniu nieruchomościami. Przykładem może być firma PMM Zarządzanie Nieruchomościami, która przez 17 lat istnienia w branży zebrała ogromny bagaż doświadczeń i wie co jest najlepsze dla klientów i co najlepiej się sprawdza.
Bardzo ważnym aspektem, który został wcześniej wspomniany jest kontakt z partnerami. Relacje wypracowane przez wiele lat owocują skutecznymi i profesjonalnymi działaniami, które przekładają się na zadowolenie klientów. Warto przemyśleć wybór osoby lub firmy, która będzie zarządzała naszą nieruchomością, by potem uniknąć zmartwień i stresu.


Porady

Powiązane artykuły