Uczniowie otworzyli się i pozwolili sobie na okazanie emocji

W ramach prezentu mikołajkowego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi uczestniczyli w przedstawieniu pt. „Królowa Śniegu”. Spektakl w formie pantomimy został przygotowany przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi pod kierownictwem pani Katarzyny Murawskiej.

 

 

 

 

„Słoneczny Dom” to miejsce, w którym każdego dnia przebywają osoby starsze, niepełnosprawne, chore i samotne. Występ miał na celu nie tylko nacieszenie oczu, lecz także otwarcie umysłu i serca na odmienność ludzką.

Był doskonałą okazją do uwrażliwienia dzieci i młodzieży, ukazania innego oblicz niepełnosprawności oraz uświadomienia, iż każdy człowiek jest wartością samą w sobie, a jego deficyty wcale nie oznaczają, że jest gorszy. „Piękne”, „wzruszyłam się”, „nie wiedziałem, że oni tak potrafią” to słowa naszych uczniów po występie.

Uczniowie otworzyli się i pozwolili sobie na okazanie emocji, jakie im towarzyszyły, a chwila refleksji była wpisana w scenariusz tego dnia. Współpraca szkoły z instytucjami niosącymi pomoc i wsparcie potrzebującym oraz angażowanie naszych uczniów w takie przedsięwzięcia uświadamia ich, uczy i doświadcza.

Katarzyna Wróbel


Aktualności

Powiązane artykuły