Profilaktycznie przeciw uzależnieniom

Policjanci z gołdapskiej komendy regularnie spotykają się z młodzieżą oraz dorosłymi w ramach działań profilaktycznych dotyczących przeciwdziałania zjawiskom patologii oraz ochrony dzieci i młodzieży przed istniejącymi zagrożeniami związanymi z zażywaniem środków odurzających.

 

 

 

 

Policjanci z gołdapskiej komendy gościli w Szkoe Podstawowej w Boćwince gdzie w miniony piątek odbył się Międzyszkolny II Konkursu z Profilaktyki Uzależnień skierowany do uczniów wiejskich szkół podstawowych z terenu gminy Gołdap. Młodzież w trakcie spotkania obejrzała filmy tematyczne dotyczące problematyki uzależnień i zażywania substancji psychoaktywnych. Uczniowie mogli również zobaczyć jak zmienia się rzeczywisty obraz, zakładając przywiezione przez policjantkę specjalne „narkogogle”. Zaproszeni goście nie mieli taryfy ulgowej… Zarówno asp. sztab. Marta Andruczyk jak i przedstawicielka sanepidu Ewa Bolewska musiały wykazać się swoją wiedzą na równi z uczestnikami konkursu. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

W tym samym dniu również dla rodziców w Baniach Mazurskich pogawędkę na temat środków odurzających przygotowali policjanci z Gołdapi oraz przedstawicielka sanepidu Ewa Bolewska. Wszystko w ramach programu „Zanim będzie za późno”. Podstawowym założeniem programu jest dotarcie do jak największej liczby rodziców i przekazanie im wiedzy na temat problemów związanych z używaniem środków psychoaktywnych przez młodzież.

Kokaina, amfetamina, heroina, dopalacze, LSD, bongo, młynki – to tylko niektóre rzeczy, które znalazły się w „walizce narkotykowej” z której zawartością mogli w trakcie spotkania zapoznać się rodzice. Funkcjonariusze zaprezentowali atrapy narkotyków i rzeczy związanych z przechowywaniem lub zażywaniem środków odurzających. Rodzice często nie zdają sobie sprawy, że posiadanie takich przedmiotów przez ich dziecko może świadczyć o tym, że zażywa narkotyki.

Walizka zakupiona w ramach projektu „On, Ty i Ja- razem na szlaku bezpieczeństwa Powiatu Gołdapskiego” dofinansowanego z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły