Jarmark Bożonarodzeniowy z gołdapskimi policjantami

W niedzielę na placu Zwycięstwa w Gołdapi panowała świąteczna atmosfera. Na rodzinnym Jarmarku Bożonarodzeniowym można było znaleźć wszystko, co przyda się pod choinką i na świątecznych stołach. Przy okazji zakupów można też było sobie pośpiewać, posłuchać kolęd, zjeść coś smacznego i… otrzymać drobne upominki odblaskowe od policjantów.

 

 

 

 

W świątecznej atmosferze na rynku w Gołdapi odbył się X Jarmark Bożonarodzeniowy. Miejski plac wypełniony był stoiskami artystów, rękodzielników, rzemieślników i wytwórców produktów lokalnych.

Na odwiedzających czekały choinki, oryginalne upominki, pyszne wypieki oraz  fantastyczne atrakcje. I dorośli, i dzieci mogli poznać zwyczaje bożonarodzeniowe, spotkać się ze Świętym Mikołajem czy skosztować regionalnych przysmaków.

Wśród stoisk z ozdobami świątecznymi i tradycyjnymi produktami, nie mogło zabraknąć policjantów z gołdapskiej komendy oraz sierżanta Gołdapka, który był oblegany przez najmłodszych uczestników jarmarku. Komendant mł. insp. Dariusz Stachelek wspólnie z policjantami oraz pracownikami Starostwa Powiatowego w ramach  projektu „ON, TY I JA – RAZEM NA SZLAKU BEZPIECZENSTW POWIATU GOŁDAPSKIEGO rozdawali różnego rodzaju gadżety i elementy odblaskowe. Celem takich działań jest przekonanie pieszych do noszenia elementów odblaskowych, które mogą uratować życie.

Funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców rozdawali również etui antykradzieżowe na karty zbliżeniowe. Takie etui posiada wbudowane zabezpieczenie przed zeskanowaniem i najprostszą formą ochrony kart zbliżeniowych. Wystarczy umieścić kartę w etui, żeby zablokować emisję sygnału i tym samym uniemożliwić nieautoryzowany odczyt danych karty. Jeśli jednak będziemy chcieli zapłacić zbliżając kartę do czytnika to po prostu wystarczy, że ją wyjmiemy.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły