Jaki smartfon wybrać do słuchania muzyki?

Wieże, magnetofony i odtwarzacze MP3 wciąż mają swoich zwolenników, ale lata świetności z pewnością mają już za sobą. Aktualnie najpopularniejszym źródłem puszczania muzyki jest smartfon. W dobie rozwijających się serwisów streamingowych każdy audiofil może posiadać własne centrum muzyczne w kieszeni. Pod warunkiem, że wybierze odpowiedni telefon muzyczny.

Xpressmusic, czyli powrót do przeszłości

Pamiętacie legendarną już serię Xpressmusic wypuszczoną na rynek przez Nokię? To właśnie te telefony klawiszowe posiadające muzyczny panel boczny, świetnej jakości głośnik i rozbudowane opcje zmiany ustawień brzmienia zapoczątkowały erę telefonów dedykowanych do słuchania muzyki. Dziś ulubionymi utworami raczymy się najczęściej za pośrednictwem serwisów streamingowych. Spotify, Tidal – chyba każdy ma tam utworzoną własną playlistę. Nie brakuje również zwolenników tradycyjnego zgrywania plików MP3 na pamięć urządzenia. I jednych i drugich łączy jedno. Każdy z nas chciałby, żeby jakość dźwięku oraz funkcjonalność odtwarzacza stała na najwyższym poziomie.

Czym kierować się przy wyborze muzycznego smartfona?

Pierwszym i priorytetowym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając muzycznego smartfona jest wbudowana pamięć i możliwość jej rozszerzenia. Dzięki temu nie jesteśmy zmuszeni do korzystania z serwisów streamingowych, a ciężko sobie wyobrazić prawdziwego audiofila, który zgrywa dziesiątki albumów na iPhone’a posiadającego 16GB pamięci.

Nieco mniej istotnym elementem jest akumulator. Większość nowoczesnych jednostek posiada baterię o pojemności przynajmniej 3000 mAh, która wystarczy nam na godziny słuchania muzyki. Starszym telefonom zaleca się wymianę akumulatora na nowy. Gdzie tego dokonać? Wiele serwisów urządzeń mobilnych specjalizuje się w takich naprawach. Wejdź na http://wymien-szybke.pl i przekonaj się, jakie inne elementy Twojego smartfona podlegają naprawie bądź wymianie na nowe.

Kluczową kwestią jest również posiadanie gniazda słuchawkowego. Ogromne dźwiękowe zalety, jakie posiada USB-C i wejście lightning usilnie wypierane są przez producentów słuchawek i głośników, którzy kurczowo trzymają się standardowego jacka 3,5 mm. Co prawda daje on wiele możliwości, ponieważ takie urządzenie możemy bez problemu podłączyć pod głośniki komputera, wieżę, głośniki przenośne lub radio w samochodzie, jednak kwestią czasu jest wymarcie popularnego jacka.

Nie ograniczajmy się kablem!

Delektowanie się ulubionymi dźwiękami przez słuchawki to jedna z najpopularniejszych form słuchania muzyki. Skoro trzymamy się klasycznych rozwiązań, to lepiej poszukać telefonu, do którego akcesoria będziemy mogli podłączyć bez korzystania z przejściówek. Te często powodują zauważalną utratę jakości odtwarzanego dźwięku. Warto jednak pamiętać, że nie samym kablem człowiek żyje i najnowsze rozwiązania elektroniki dają nam możliwość słuchania muzyki bezprzewodowo. I nie mowa tutaj tylko i wyłącznie o przesyłaniu dźwięku do głośnika Bluetooth. Ta funkcja jest wykorzystywana również w przypadku bezprzewodowych słuchawek – idealnych na siłownie, do biegania lub nawet pływania. Warto zadbać, aby nasz smartfon muzyczny posiadał najnowszy moduł Bluetooth. To po pierwsze. Po drugie – wsparcie technologii bezstratnego przesyłania dźwięku. Takie połączenie sprawi, że bezprzewodowe słuchanie muzyki na stałe wyeliminuje plączące się kable. Idealny smartfon do słuchania muzyki nie posiada zbyt wielu wymagań. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze kupno najnowszego modelu danego producenta gwarantuje nam najwyższą jakość i funkcjonalność odtwarzacza muzycznego. Bardzo istotnym czynnikiem jest również źródło pochodzenia muzyki. W dzisiejszych czasach najlepiej sięgać po katalogi za streamingu.

***

Masz problem ze swoim iPhonem lub MacBookiem? A może skarżysz się na niedziałający iPad? Spokojnie, nasz serwis Apple w Warszawie da sobie ze wszystkim radę. Chętnie przyjedziemy do Ciebie, zdiagnozujemy problem i naprawimy usterkę. Kto wie – może nawet na Twoich oczach? Tak, wymiana wyświetlacza w telefonie zwykle zajmuje nam tylko kwadrans!


Porady

Powiązane artykuły