Gołdapianie z białą wstążką

W poniedziałek (10.12) zakończyła się Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach. Kampania została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana. Ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania.

 

 

 

Tegoroczna akcja z udziałem gołdapskich policjantów prowadzona była w ramach projektu „ON, TY I JA – RAZEM NA SZLAKU BEZPIECZENSTW POWIATU GOŁDAPSKIEGO”. Włączyli się do niej pracownicy OPS w Gołdapi, Gminne Zespoły Interdyscyplinarne z Gołdapi, Dubeninek i Bań Mazurskich, żołnierze z Jednostki Wojskowej oraz młodzież szkolna. Przez cały czas trwania akcji pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej w Gołdapi, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego rozdawali ulotki z informacjami o przemocy wobec kobiet oraz przypinali symboliczne białe wstążki mężczyznom w instytucjach samorządowych oraz na ulicach miasta.

Przez 16 dni trwania kampanii w Gołdapi nie zabrakło m.in. pogadanek na temat przemocy w szkołach, odbyły się również dni otwarte w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gołdapi (1.12) W ramach dyżuru członkowie: Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego, OPS w Gołdapi, policjanci udzielali osobom pokrzywdzonym kompleksowych informacji w zakresie m. in. praw przysługującym osobom doświadczającym przemocy domowej, możliwości uzyskania form specjalistycznej pomocy w lokalnych instytucjach oraz możliwości działań jakie w konkretnym przypadku można podjąć w celu zatrzymania przemocy w rodzinie.

W piątek (07.12.2018) na Targowicy Miejskiej w Gołdapi zostało wykonane zdjęcie „żywy” symbol białej wstążki. W tegorocznej akcji udział wzięli: funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi, przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej w Gołdapi, żołnierze 15. Pułku Przeciwlotniczego w Gołdapi, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Gołdapi, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi, uczniowie szkół z Dubeninek, ZSZ w Gołdapi oraz mieszkańcy miasta. Wszyscy ustawili się w kształt wstążki. Zdjęcie wykonał Jacek Rakowski.

Z roku na rok jest coraz więcej osób, które aktywnie włączają się w lokalną kampanię. To bardzo cieszy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i do zobaczenia za rok!

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły