Czterolatki z wizytą w Przystani Świętego Mikołaja

W celu kultywowania tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz miłego spędzenia czasu czterolatki z grupy „Rekinki” z oddziałów przedszkolnych przy SP 3 w Gołdapi wyruszyły do Przystani Świętego Mikołaja położonej w miejscowości Piękna Góra k. Giżycka.

 

 

 

 

 

Nasza przygoda rozpoczęła się już podczas podróży, kiedy to do jednej z wychowawczyń zadzwoniła elfka Barbi i oznajmiła, że pozostałe elfy, pani Mikołajowa oraz Święty Mikołaj już na nas czekają. Po przybyciu na miejsce serdecznie powitała nas elfka Barbi i zaprowadziła do Przystani Świętego Mikołaja. Już sam wygląd i wystrój tego miejsca wywarł na dzieciach duże wrażenie.

Pobyt w przystani rozpoczęliśmy od „Elfowej ciemni”, w której dzieci przybierały śmieszne pozy a następnie oglądały je odbite na ścianie. W„Elfim teatrze” przedszkolaki obejrzały scenki z codziennego życia elfów, bawiąc się przy tym doskonale. Potem przyszedł czas na „Bożonarodzeniową pocztę”, gdzie dzieci samodzielnie pisały, stemplowały i wysyłały listy magiczną pocztą. Następnie przed wizytą w Komnacie Świętego Mikołaja „Rekinki” własnoręcznie wykonały i ozdobiły pierniki, które bardzo im smakowały. Punktem kulminacyjnym naszej przygody było spotkanie ze Świętym Mikołajem. Święty Mikołaj za pomocą magicznego nakrycia głowy, sprawdził czy dzieci były w tym roku „aniołkami” czy też „gałgankami”. Nasza przygoda zakończyła się obejrzeniem „Szopki Bożonarodzeniowej” z żywymi zwierzętami.

Dzień w „Przystani Świętego Mikołaja” był niezapomnianym dla dzieci przeżyciem oraz super zabawą. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy byli z nami i wsparli nas pomocą.

Wychowawczynie:

Bożena Kimera-Dąbkowska i Jolanta Lipińska


Aktualności

Powiązane artykuły