Bezpieczny senior, czyli „Okazja czyni złodzieja”

Jak nie dać się oszukać, jak zabezpieczyć dom czy mieszkanie, dlaczego należy nosić odblaski oraz zapinać pasy bezpieczeństwa – na te i inne pytania znają odpowiedź seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gołdapi, którzy spotkali się z gołdapskimi policjantami w ramach akcji Bezpieczny senior czyli „Okazja czyni złodzieja”.

 

 

 

Wczoraj (17.12) w ramach działań Bezpieczny senior czyli „Okazja czyni złodzieja” w Urzędzie Miejskim w Gołdapi odbyło się spotkanie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku. Hasłem przewodnim spotkania był Bezpieczny Senior.

Wszystko po to, aby seniorzy czuli się jeszcze bezpieczniej.Mundurowi w trakcie spotkania obszernie przedstawili jak nie stać się ofiarą oszustów, jak zabezpieczyć swoje mienie oraz jak właściwie i bezpiecznie korzystać z bankomatów i posługiwać się kartami płatniczymi. Zwrócono uwagę seniorów na ich udział w budowaniu bezpieczeństwa w swojej najbliższej okolicy poprzez przekazywanie policji informacji o miejsca zagrożone przestępczością bądź innymi niepożądanymi zjawiskami korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na koniec spotkania policjanci omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tym bezpieczeństwa pieszych. Asp. sztab. Marta Andruczyk zwróciła szczególną uwagę seniorów na to, aby każdy będąc niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego używał elementów odblaskowych. Każdy senior otrzymał od mundurowych opaski odblaskowe, antykradzieżowe etui skutecznie zabezpieczające karty zbliżeniowe oraz wademekum bezpieczeństwa w którym zawarte są informacje dotyczące zabezpieczenia mienia.

Seniorzy obejrzeli również zwycięskie kampanie dotyczące niebezpieczeństw związanych z czadem, które realizowały szkoły podstawowe w ramach projektu „Gaszę zło, rozpalam dobro – dzieci i młodzież na ratunek społecznościom lokalnym w Gminie Gołdap” realizowanego przez Gminę Gołdap. Pamiętajmy, że stosowanie czujek tlenku węgla w w odpowiednim momencie pozwoli wykryć zagrożenie tzw. „cichego zabójcę”, jakim jest czad.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły