Andrzejki w Szkole Podstawowej w Boćwince

Wieczór Andrzejkowy, obchodzony tradycyjnie w wigilię św. Andrzeja, w tym roku w Szkole Podstawowej w Boćwince obchodzony był w dwóch formach. Najmłodsi uczniowie uczcili go tradycyjnym zwyczajem wróżenia oraz przepowiadania sobie przyszłości. Każda klasa miała za zadanie przygotować wróżby dla kolegów z innych klas.

 

 

Uczniowie mogli „poznać swoją przyszłość” dzięki wróżbom z kubeczków (wylosowane przedmioty symbolizowały dalsze życie, np. pierścionek – oznacza w przyszłości małżeństwo, moneta – bogactwo, klucze – dobrobyt, szczęście, cukierek – dobre i słodkie życie).

Jednymi z najbardziej obleganych stanowisk okazały się te, przy których można było wylosować sobie zawód, czy poznać imię przyszłej sympatii. Uczniowie starszych klas bawili się wieczorem w rytm skocznej muzyki na przygotowanej dla nich dyskotece.

Organizatorem zabawy był Samorząd Uczniowski oraz świetlica wiejska. Dzięki uczniom 8 klasy uczestnicy zabawy mogli pokrzepić się pyszną sałatką oraz słodyczami. Cały dzień był więc pełen atrakcji i przebiegał w miłej atmosferze.

SP Boćwinka


Aktualności

Powiązane artykuły