Zapraszamy na wspólne patriotyczne świętowanie na obrzeżach naszej Puszczy Rominckiej

Nie rzucim ziemi skąd nasz ród! Nie damy pogrześć mowy. // Polski my naród, polski lud, Królewski szczep Piastowy. // Nie damy, by nas gnębił wróg! Tak nam dopomóż Bóg! Nie po raz pierwszy wybrzmiały te słowa, zaśpiewane przez uczestników projektu „A to Polska właśnie – patriotyczne świętowanie na skraju puszczy”. Zrobiły jednak niesamowite wrażenie na odbiorcach Międzypowiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów „Dojrzali – Wspaniali” w Budrach.

 

 

 

To właśnie tam, 27 października po raz pierwszy zaprezentowany został fragment widowiska patriotycznego, powstałego w ramach tego projektu. „Aż gdzieś ciarki po plecach przechodziły, wzruszyliśmy się niepomiernie” – tak się później niektórzy widzowie wypowiadali. Jak też można się domyślać realizacja projektu dobiega końca: widowisko prawie gotowe – ostatnie jakieś poprawki, trochę jeszcze rekwizytów, scenerii, strojów; tworzenie utworów na poetycki konkurs patriotyczny też już zakończone. Nie zdradzimy na razie, ile osób się zgłosiło, ale bardzo dużo. Jurorzy będą mieli bardzo trudne zadanie, by wyłonić zwycięzców. Groby na cmentarzu oczyszczone, bo inaczej niż dotychczas, udaliśmy się na cmentarz razem z wolontariuszami, działającymi przy GCK w Dubeninkach, by zadbać o groby tych, o których nikt już nie pamięta.

Uroczystość podsumowania, a jednocześnie Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości pod hasłem „A to Polska właśnie” jest już w trakcie przygotowań – goście zaproszeni, plakaty wydrukowane.

Zapraszamy więc na wspólne patriotyczne świętowanie na obrzeżach naszej Puszczy Rominckiej:

9 listopada – 17.00 w Szkole Podstawowej w Dubeninkach

Program:

  • widowisko patriotyczne, przygotowane przez uczestników projektu „A to Polska właśnie – patriotyczne świętowanie na obrzeżach puszczy”;
  • występ „Grupy pod dębami”;
  • montaż poetycko-muzyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dubeninkach;
  • rozstrzygnięcie patriotycznego konkursu poetyckiego i wręczenie nagród.

11 listopada w Dubeninkach w kościele parafialnym podczas Mszy świętych

W programie widowisko patriotyczne, przygotowane przez uczestników projektu „A to Polska właśnie – patriotyczne świętowanie na obrzeżach puszczy”.

Szczegóły spotkań oraz informacje na temat działań w projekcie można uzyskać pod numerem tel. 509604148 oraz na plakatach.

Bożena Buza, sawbuz@wp.pl

Projekt dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Dubeninki i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Powiązane artykuły