W imieniu całej klasy, odebrały nagrodę w kategorii plakatu

W czwartek 15 listopada uczennice klasy 4b ze Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z nauczycielką Katarzyną Miernik wzięły udział w Gali finałowej konkursu „Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia Niepodległej”.

 

 

 

Konkurs miał na celu upamiętnienie osób zasłużonych w walce o suwerenną Rzeczpospolitą, które zostały odznaczone Krzyżem lub Medalem Niepodległości. Patronat narodowy nad inicjatywą objął Prezydent RP Andrzej Duda. Konkurs adresowany był do ludzi młodych: uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, szkół polonijnych oraz członków organizacji młodzieżowych, a także rodziców z dziećmi.

Dziewczynki,  w imieniu całej klasy, odebrały nagrodę w kategorii plakatu. Młodzież miała za zadanie zebranie informacji o wybranym bohaterze i przygotowanie plakatów oraz rozpowszechnienie postaci w środowisku lokalnym bądź szkolnym.

W trzech kategoriach konkursu udział wzięło około 1500 uczestników z Polski i zagranicy. Nagrody wręczali Jarosław Szarek, prezes Instytutu Pamięci Narodowej, dr Waldemar Brenda – zastępca dyrektora Biura Edukacji Narodowej.

Uroczystość uświetnił występ Teatru Muzycznego Od Czapy, który wykonał koncert „Adam Kowalski- żołnierz i pieśniarz Niepodległej”.

Katarzyna Miernik


Aktualności

Powiązane artykuły