„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Kierowco! Bezpłatnie sprawdź swoje oświetlenie!

Bezpłatna kontrola oświetlenia auta na stacjach kontroli pojazdów – to czeka na kierowców, którzy w dniach 24 listopada oraz 1, 8 i 15 grudnia odwiedzą stacje biorące udział w ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” zorganizowanej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

 

 

 

 

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji zainicjowało kampanię „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Inspiracją do podjęcia tych działań był pogarszający się stan bezpieczeństwa w okresie jesienno – zimowym, co w dużej mierze spowodowane było słabnącą widzialnością na drogach.

Zeszłoroczna kampania cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród kierowców, dlatego organizatorzy podjęli decyzję o jej ponowieniu w tym roku. Policjanci z Warmii i Mazur wspólnie z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie w minioną środę (21.11.2018 roku) zainaugurowali akcję.

Prawidłowe ustawienie świateł zazwyczaj ogranicza się do wyregulowania korektora ich wysokości, ale wielu kierowców bagatelizuje tę kwestię zapominając, że niewykonanie tej czynności, przy pełnym obciążeniu pojazdu, powoduje oślepianie innych uczestników ruchu drogowego. W wielu przypadkach do prawidłowego ustawienia rozkładu granicy światła i cienia niezbędne jest przeprowadzenie badań przy użyciu specjalistycznej aparatury.

Dlatego podczas trwania akcji „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” w dniach 24 listopada oraz 1, 8 i 15 grudnia 2018 r., na stacjach diagnostycznych zrzeszonych przez partnerów kampanii, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła swojego auta.

Również policjanci kontrolujący w tych dniach ruch drogowy będą informować kierujących o możliwości dokonania takiego bezpłatnego sprawdzenia ustawienia świateł oraz ich ewentualnej regulacji w uzgodnionej stacji diagnostycznej. Ponadto, popularna aplikacja Yanosik, doprowadzi zainteresowanych do wytypowanych stacji kontroli pojazdów.

Gdzie skontrolować światła w powiecie gołdapskim?

Na terenie naszego powiatu oświetlenie będzie można sprawdzić i wyregulować w niżej wymienionych punktach:

– Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Gołdap ul. Wojska Polskiego 15 a;

– Nord. Stacja Kontroli Pojazdów Gołdap ul. Stadionowa 3;

– Art-Mot. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów. Gołdap ul. Gumbińska 13 19-500 Gołdap;

– Stacja Kontroli Pojazdów 19-520 Banie Mazurskie ul. Konopnickiej 33.

Dlaczego tak ważne jest odpowiednio dobrane i ustawione oświetlenie samochodu?

Większość współczesnych samochodów oferuje dobre oświetlenie, trzeba jednak o nie zadbać oraz dostosować technikę jazdy do możliwości świateł. Dla bezpieczeństwa ważny jest stan wszystkich trzech elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz ustawienia świateł.

Red KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły